LG peče s Microsoftem, během tří let uvede 26 Windows Mobile smartphonů

Současná světová trojka na poli výrobců mobilních telefonů, jihokorejské LG a Microsoft se na barcelonském veletrhu Mobile World Congress dohodli na dalším prohloubení dosavadní spolupráce, jejímž následkem výrazně vzroste počet mobilních telefonů LG využívajících operační systém Windows Mobile. Součástí dohody je, že LG využije Windows jako primární operační systém ve smartphonech a zároveň že rozšíří počet přístrojů v této kategorii. Do roku 2012 plánuje LG uvést na trh až 26 mobilních telefonů s Windows Mobile. Celkově je možné v nejbližších letech očekávat až pět desítek telefonů LG s operačním systémem od Microsoftu.

Tip: O novinkách LG z Barcelony si můžete přečíst v tomto článku s bohatou fototagalerií

„Od využití Windows v našich mobilních telefonech si slibujeme, že oslovíme novou skupinu zákazníků a získáme větší tržní podíl,“ uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel české a slovenské pobočky LG Electronics. „Mobilní telefony s Windows umožňují uživatelům stát se součástí digitálního světa, v němž mohou být v kontaktu s dalšími lidmi, sdílet informace a využívat pokročilé služby,” říká pro změnu Steve Balmer, šéf Microsoftu.

Rozšířená dohoda následuje po memorandu o porozumění, které obě firmy podepsaly v listopadu loňského roku. Prvním výsledkem úzkého partnerství je nový smartphone LG GM730, který zaujme tenkým hladkým tělem, dotykovým displejem a slušnou funkční výbavou. Smartphone LG GM730 se navíc stane prvním přístrojem na světě, který bude vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.5.

LG GM730
Klepněte pro větší obrázek Druhé LG se systémem Windows Mobile dostane na podzim jako jeden z prvních telefonů verzi 6.5 tohoto systému. Jde o komunikátor s WQVGA rozlišením, pětimegapixelovým fotoaparátem s autofocusem, 528MHz procesorem Qualcomm a 128 MB RAM. rozměry a hmotnost: 110 × 57 × 12 mm
displej: 3'', aktivní TFT, 240 × 400, 65 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 256 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: ?, procesor: 528 MHz
operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video, autofocus
85 %
(15. místo z 1041)
katalog preview info výrobce
cena: ještě se neprodává
Diskuze (16) Další článek: HTC Magic: druhý Android pro Vodafone

Témata článku: LG, Microsoft, Windows, Smartphony, Software pro mobily, LG GM730, Win, Mobil, Let, Micro, Běh, Windows!, Windows Mobile, Wind