LG pomalu roste, chystá nástupce Optimus G a novou F-Series

LG pomalu roste, chystá nástupce Optimus G a novou F-Series

Jihokorejský výrobce elektroniky zveřejnil výsledky hospodaření za závěrečný kvartál roku 2012. Firma jako celek vykázala mezičtvrtletní vzrůst tržeb o 9 % na 13,5 bilionu korejských wonů. Tržby jsou ale o dvě procenta nižší než ve stejném období roku 2011. Provozní zisk LG Electronics v Q4 2012 dosáhl 107 miliard wonů (zhruba 98,1 milionů amerických dolarů). Po odečtení neprovozních nákladů a daní je ale firma aktuálně ve ztrátě 468 miliard wonů (429 milionů dolarů). Do výsledků se totiž promítla pokuta udělená v prosinci Evropskou komisí za kartelové jednání v oblasti katodových výbojek.

Klepněte pro větší obrázek
Tabulka: Tržby a provozní zisk LG podle divizí (v mld. KRW) Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/mobilni-divize-lg-se-vratila-k-zisku-a-chce-dale-rust/sc-4-a-1321997/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Slušně si v rámci korporace vede mobilní divize LG, které se za říjen až prosinec podařilo prodat 15,4 milionu kusů mobilních telefonů. Z toho 8,6 milionů tvořily smartphony, což je u LG zatím nejvyšší dosažený podíl. Podle finanční zprávy se dařilo hlavně modelům LG Optimus G, Optimus Vu2 a také smartphonu Nexus 4, vyrobenému pro Google. Divize si připsala tržby ve výši 2,8 bilionu wonů (o 15 % vyšší než v předchozím čtvrtletí) a vytvořila provozní zisk 56 mld. wonů.

Klepněte pro větší obrázek
Graf: Tržby mobilní divize LG za posledních pět čtvrtletí (v bilionech KRW) Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/mobilni-divize-lg-se-vratila-k-zisku-a-chce-dale-rust/sc-4-a-1321997/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

V příštích obdobích hodlá LG Mobile zvýšit obrat i ziskovost, spoléhá hlavně na LTE smartphony, kterými chce zásobovat zejména evropské trhy, kde v tomto roce začne masivní budování sítí 4G. Firma prozradila i to, že v nejbližší době představí nástupce modelů L-Series a také vlajkové lodi Optimus G. Novinek se dočkáme pravděpodobně na veletrhu v Barceloně. Zcela nová by potom měla být edice levnějších smartphonů s LTE označovaná jako F-Series.

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, LG Nexus 4, LG Optimus, LG Optimus G

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Miroslav Havlas 5. 2. 2013 18:50:39
    LG roste ale aby zase nekleslo s jejich podporou, kde je slibovaný Jelly...
Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

** V prvním čtvrtletí smartphonový trh mírně vzrostl ** Největší hráči stagnují, trh pohání čínské značky ** Jak vypadá první šestka největších výrobců?

10.  5.  2017 | Láska Jan | 40

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

** Všimli jste si vůbec, že tu Nokia nebyla? ** Návrat je poněkud nenápadný, ale ambice jsou obrovské ** Kromě hodně viditelné Nokie 3310 přijdou i Androidy. Kdy a kde je koupíte?

7.  5.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení