LG pomalu roste, chystá nástupce Optimus G a novou F-Series

LG pomalu roste, chystá nástupce Optimus G a novou F-Series

Jihokorejský výrobce elektroniky zveřejnil výsledky hospodaření za závěrečný kvartál roku 2012. Firma jako celek vykázala mezičtvrtletní vzrůst tržeb o 9 % na 13,5 bilionu korejských wonů. Tržby jsou ale o dvě procenta nižší než ve stejném období roku 2011. Provozní zisk LG Electronics v Q4 2012 dosáhl 107 miliard wonů (zhruba 98,1 milionů amerických dolarů). Po odečtení neprovozních nákladů a daní je ale firma aktuálně ve ztrátě 468 miliard wonů (429 milionů dolarů). Do výsledků se totiž promítla pokuta udělená v prosinci Evropskou komisí za kartelové jednání v oblasti katodových výbojek.

Klepněte pro větší obrázek
Tabulka: Tržby a provozní zisk LG podle divizí (v mld. KRW) Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/mobilni-divize-lg-se-vratila-k-zisku-a-chce-dale-rust/sc-4-a-1321997/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Slušně si v rámci korporace vede mobilní divize LG, které se za říjen až prosinec podařilo prodat 15,4 milionu kusů mobilních telefonů. Z toho 8,6 milionů tvořily smartphony, což je u LG zatím nejvyšší dosažený podíl. Podle finanční zprávy se dařilo hlavně modelům LG Optimus G, Optimus Vu2 a také smartphonu Nexus 4, vyrobenému pro Google. Divize si připsala tržby ve výši 2,8 bilionu wonů (o 15 % vyšší než v předchozím čtvrtletí) a vytvořila provozní zisk 56 mld. wonů.

Klepněte pro větší obrázek
Graf: Tržby mobilní divize LG za posledních pět čtvrtletí (v bilionech KRW) Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/mobilni-divize-lg-se-vratila-k-zisku-a-chce-dale-rust/sc-4-a-1321997/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

V příštích obdobích hodlá LG Mobile zvýšit obrat i ziskovost, spoléhá hlavně na LTE smartphony, kterými chce zásobovat zejména evropské trhy, kde v tomto roce začne masivní budování sítí 4G. Firma prozradila i to, že v nejbližší době představí nástupce modelů L-Series a také vlajkové lodi Optimus G. Novinek se dočkáme pravděpodobně na veletrhu v Barceloně. Zcela nová by potom měla být edice levnějších smartphonů s LTE označovaná jako F-Series.

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, LG Nexus 4, LG Optimus, LG Optimus G, Nástup, Series

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Miroslav Havlas 5. 2. 2013 18:50:39
    LG roste ale aby zase nekleslo s jejich podporou, kde je slibovaný Jelly...
Určitě si přečtěte

iPhony příliš nenadchly. Apple táhnul dolů celý americký akciový trh

iPhony příliš nenadchly. Apple táhnul dolů celý americký akciový trh

14.  9.  2017 | Kůžel Filip, Schwarzmann Marek | 83

Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

8.  9.  2017 | Kůžel Filip, Javůrek Karel | 7

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

** Rekapitulace minulého kvartálu v mobilním byznysu ** Agentury se nemůžou shodnout – smartphony rostly, nebo klesaly? ** Huawei jde po krku Applu. Dostihne jej už v dalším kvartálu?

19.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 44


komerční sdělení

Komerční sdělení