LG Prada II oficiálně: QWERTY, pořádný foťák a data navíc

LG Prada II oficiálně: QWERTY, pořádný foťák a data navíc

Před časem jsme spekulovali, jestli se objeví nové LG Prada, nyní vše vypadá už mnohem jasněji. LG se totiž pochlubilo, že od začátku prodeje v březnu 2007 prodalo celosvětově více jak milion kusů tohoto stylového telefonu. I když  se iPhonu nebo Touch Diamondu nemůže Prada rovnat, byl by hřích podobného úspěchu nevyužít. LG tak s Pradou představí pokračovatele původního modelu a to ještě v průběhu roku 2008. Bohužel, žádných oficiálních fotek jsme se nedočkali. Neoficiálně se ovšem mluví o velmi slušné výbavě zahrnující HSDPA, Wi-Fi či microSDHC karty.


 
Aktualizováno 13. října:

LG dnes vydalo tiskovou zprávu, která oficiálně potvrzuje, že nová Prada přijde ještě před koncem letošního roku. V textu se mluví o tom, že bude novinka téměř naprosto stejná jako její starší vzor, navíc ale bude skrývat jedno překvapení. Jak vidíte z přiložených oficiálních fotek, oním překvapením je QWERTY klávesnice. Dosud převážně přes dotykový displej ovládaný telefon se tedy stane použitelným komunikátorem.

Co se týče výbavy, uvedlo LG pouze následující, ale už z tohoto krátkého výčtu je jasné, že inovací je naštěstí daleko více, než jen přidaná klávesnice:

  • sítě 3G včetně 7,2Mbps HSDPA (první generace pouze GSM)
  • nový webový prohlížeč
  • 5Mpx fotoaparát s optikou Schneider-Kreuznach (první generace pouze 1,9 Mpx)
  •  Wi-Fi (také inovace oproti první generaci)

Kromě několika odstavců věnovaných spolupráci LG s módním domem Prada a stylu samotného mobilu jsme se dozvěděli už jen jeho přibližnou cenu. Ještě do konce roku se začne novinka prodávat v Itálii, Velké Británii, Francii, Německu a Španělsku za 600 euro, což je po přepočtu nemalých 15 000 Kč. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Prada II: K eleganci nově přibude i pořádná výbava
LG KF900 Prada
Klepněte pro větší obrázekNástupce modelu, který s dotykovým ovládáním přišel dříve než iPhone, přináší výsuvnou QWERTY klávesnici, podporu HSDPA a Wi-Fi a pětimegapixelový fotoaparát. Zůstal exkluzívní design a velký dotykový displej.rozměry a hmotnost: 105 × 54 × 17 mm
displej: 3'', aktivní TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 100 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus, diodový blesk
79 %
(37. místo z 963)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: cca 18 000 Kč (4. čtvrtletí 2008)
Diskuze (12) Další článek: Soutěž sponzorovanou Garminem vyhrál TomTom

Témata článku: LG, QWERTY, Apple iPhone 4GB, LG KF900 Prada, LG Prada 3.0, Foťák, I/O, Data