LG představuje špičkovou G3. Pojďte s námi na tiskovku

Dnes to vypukne, právě dnes se přidá pátý superphone do té nejprestižnější společnosti: Apple iPhone 5s, Samsung Galaxy S5, HTC One M8, Sony Xperia Z2 a dnes večer přibude LG G3. Všechno, co o telefonu víme, jsem včera shrnul v článku. Víme toho hodně, tiskovka by přesto měla přinést zajímavé informace. Co našlapaný hardware umí? Kolik bude telefon stát a kdy se dostane na trh?

Večerní tiskové konference v Londýně se přímo zúčastníme, takže se vám budeme snažit zprostředkovat první dojmy z novinky a hlavně jejího displeje. Není rozlišení QHD na 5,5" jen zbytečnost bez praktického efektu?

Klepněte pro větší obrázek 
LG G3. Oficiální snímek na veřejnost propašoval @evleaks

Tisková konference začíná v 19 hodin českého času, sledujte ji s námi (přímo v tomto článku).


19:56
Tiskovka končí. Trváním se vešla do jedné hodiny, což je dobře. Filip už vyráží do davu novinářů, aby zajistil první dojmy na videu a fotografiích. Děkujeme za pozornost a u dalšího on-line streamu se na MobilMania.cz těšíme nashledanou.

Klepněte pro větší obrázek
 

19:54
Vypadá to, že Korejci tentokrát nebudou rozebírat výkonnostní složku a kupodivu se nechlubí ani datem zahájení prodeje. V české tiskové zprávě ale tuto informaci nalézáme:

Vlajkový model LG G3 bude na českém trhu k dispozici od 1. července za doporučenou cenu 16.199 Kč (16 GB) a 17.199 Kč (32 GB). Od 28. května jej bude možné předobjednat exkluzivně v eshopech www.kasa.cz a www.alza.cz. Telefony budou vystaveny v Showroomu Alza od 28.5. od 9 hodin ráno a na Kasahousech od pátku 30.5. LG G3 bude od 1. července v nabídce T-Mobilu a Vodafonu.

19:53
A ještě příslušenství: pouzdro QuickCircle, bezdrátová nabíječka, sluchátka Tone Infinim a samozřejmě také hodinky G Watch.

Klepněte pro větší obrázek

19:49
Smart Security zahrnuje (překvapivě) také tři funkce. Knock Code s ťukáním hesla do kvadrantů už známe. Nový je Content Lock, který zamkne vybraná videa a fotografie v galerii. Nepovolaným nebudou viditelné ani po připojení k počítači. Třetí bezpečnostní funkcí je dálkový zámek telefonu Kill Switch.

19:45
Smart Notice je něco jako osobní asistent. Zkoumá a pamatuje si, jaké informace často hledáte a kontrolujete. Navrhne vám například přidání často volaného, neuloženého čísla do kontaktů. Hlídá stav baterie nebo navrhne promazání dočasných souborů.

Klepněte pro větší obrázek

19:42
Klávesnice Smart Keyboard obsahuje široké uživatelské nastavení (výška, umístění znaků) a obsahuje tahová gesta pro rychlé dokončování slov a editování.

19:38
Nyní je čas trochu prozkoumat prostředí. Hlavními body budou funkce Smart Security, Smart Notice a Smart Keyboard.

Klepněte pro větší obrázek

19:35
Zatím nebylo specificky řečeno, že by záda telefonu byla kovová. Tisková zpráva říká "lehký kryt s metalickým povrchem, který snižuje viditelnost otisků prstů díky speciální povrchové úpravě".

19:33
Vidíme nové pojetí prostředí. Vše je jednodušší, plošší a LG si oblíbilo kružnice.

19:31
Teď se budeme věnovat designu. Pro začátek vidíme, že barevné varianty nebudou jen 3 (což by odpovídalo symbolice názvu telefonu), ale rovnou pět.

Klepněte pro větší obrázek

19:27
Ani LG nezapomnělo vypíchnout selfie a tedy přední kameru. Další multimediální lahůdkou má být natáčení videa se zvukem. Podobně jako některé Lumie umí G3 utlumit příliš hlasitý zvuk.

19:25
Jdeme na foťák. Vylepšená optická stabilizace. Novinkou je autofokus pomocí laseru. Zaostření je otázkou mžiku oka, v řeči čísel 0,276 sekundy. Všimněte si zaokrouhlení na tři platné cifry, díky čemuž je LG G3 rychlejší v ostření než Samsung Galaxy S5 (0,3 sekundy).

Klepněte pro větší obrázek

19:23
LG bohužel podlehlo dalšímu zvětšování úhlopříčky na 5,5 palce.

19:20
Ale co na QHD rozlišení řekne baterie telefonu? LG provedlo optimalizace a osadilo baterii s kapacitou 3 000 mAh. Výdrž by prý neměla být nižší než u FullHD s menší baterií.

19:19
Důležitá je také technologie, LG sází tradičně na IPS a ukazuje jejich výhodu proti Super AMOLEDu.

19:17
James popisuje rozdíly v rozlišení a jejich vnímání lidským okem. Najednou máme pocit, že QHD prostě potřebujeme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

19:15
Produktový manažer James Marshall přišel rozvést technické specifikace telefonu. Hlavními pilíři jsou displej, fotoaparát a design.

Klepněte pro větší obrázek

19:13
LG G3 bude kompatibilní s chytrými hodinkami LG (samozřejmě) a dostane polohovatelnou bezdrátovou nabíječku.

19:12
Nyní přijdou na řadu podrobnější specifikace. LG už letmo potvrdilo QHD displej a ostření OIS fotoaparátu pomocí laseru. Nechybí 1W reproduktor (asi jen mono?) a 3 000mAh baterie.

19:10
Hlavním mottem celého smartphonu je jednoduchost (Simplicity). LG chce dokázat, že i jeden z nejpokročilejších smartphonů současnosti dokáže ovládat a naplno využít prakticky každý.

19:08
LG G3 je oficiální a Ramchan Woo je na něj pyšný.

Klepněte pro větší obrázek

19:03
Pan Woo vzpomíná na loňskou G2 a vypočítává její úspěchy.

19:01
Na pódiu je bílá paní a uvádí na pódium doktora Ramchana Woo, šéf smartphonové divize LG.

Klepněte pro větší obrázek

19:00
A začínáme! Start akce je přesný a působí velkolepě.

Klepněte pro větší obrázek

18:53
V sále je odhadem 1 000 novinářů, všichni sedí, čekáme.

18:48
Filip přímo ze sálu: „Jestli budete tiskovku sledovat na YouTube, uvidíte přesně to, co já. Jsem hned vedle jednoho z kameramanů.

Klepněte pro větší obrázek

18:22
Filip už dorazil na místo tiskové konference a teď si musí vystát povinnou frontu na akreditace.

Klepněte pro větší obrázek

18:10
Tisková konference se koná poblíž známé bývalé elektrárny Battersea, která byla přebudována na galerii.

Klepněte pro větší obrázek

17:50
Typické londýnské počasí a typický odpolední „traffic jam“.

Klepněte pro větší obrázek

16:55
Tisková konference začíná zhruba za dvě hodiny a už známe i všechny tři barevné varianty LG G3.

Klepněte pro větší obrázek

14:45
Dnešní tiskovou konferenci LG můžete od 19 hodin sledovat přímo na streamu LG, anebo samozřejmě živý online přepis v tomto článku na MobilMania.cz

12:10
Filip právě nasedá v Ruzyni na letadlo a vyráží směr Londýn.

Klepněte pro větší obrázek

10:55
Díky @evleaks si můžeme ze všech stran prohlédnout dvě barevné varianty LG G3. Která se vám zamlouvá více – kovově šedá, nebo šampaňská zlatá?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (59) Další článek: Podívejte se na oficiální produktové snímky LG G3 [galerie]

Témata článku: LG, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5s, Apple iPhone 5s 32GB, Apple iPhone 5s 64GB, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), LG G3, LG G3 32GB, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, Battersea, Uživatelské nastavení, Dočasný soubor, Hlasitý zvuk, Tisk, Tis, Hlavní bod, Hlavní pilíř, Nové pojetí, Oficiální snímek


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15