LG prodalo 12 milionů smartphonů, hlavní hvězdou je LG G2

LG prodalo 12 milionů smartphonů, hlavní hvězdou je LG G2

Společnost LG prodala ve třetím čtvrtletí letošního roku celkem 12 milionů kusů chytrých telefonů. Vyplývá to z finanční zprávy, kterou LG zveřejnilo v uplynulých dnech. Jako celek vykázala korporace LG Electronics provozní zisk ve výši 218 miliard korejských wonů (cca 3,85 milardy korun). Tržby v mobilní divizi LG Mobile dosáhly 3,05 bilionu korejských wonů (cca 53,9 mld. korun), což je meziroční nárůst o 24 %, nicméně dvouprocentní pokles proti předcházejícímu čvrtletí. Divize LG Mobile skončila ve ztrátě zhruba 80 miliard wonů, což byla její první ztráta za pět čtvrtletí.

Nárůst tržeb proti stejnému období v loňském roce LG zdůvodňuje dobrou prodejností vlajkového modelu LG G2. Minulý rok touto dobou výraznější top model v portfoliu LG scházel, Optimus G měl například na našem trhu několikaměsíční zpoždění. LG naopak nemůže být spokojeno s klesající ziskovostí divize, což je způsobeno mimo jiné i vysokými marketingovými náklady na propagaci LG G2, ale ani s klesající ASP (průměrnou prodejní cenou) zařízení. Na vině je stále přitvrzující konkurence zejména ve střední třídě smarphonů.

Do příštího, aktuálně již probíhajícího čtvrtého čtvrtletí chce LG posílit svou pozici v segmentu prémiových zařízení. Pomoci mu má vedle již prodávaného LG G2 také čerstvě představený model Nexus 5, který jistě v prodejních statistikách jihokorejské firmě hodně pomůže, podobně jako vloni zákaznicky velmi pozitivně přijatý Nexus 4. Na českém trhu je od LG aktuálně dostupný vlajkový model LG G2 (recenze zde), googlovský Nexus 5 i vyvážený smartphone střední třídy LG Optimus L9 II (recenze zde).

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, LG G2, LG Nexus 4, LG Nexus 5, LG Optimus, LG Optimus G, LG Optimus L9, LG Optimus L9 II

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • zombie7 5. 2. 2014 13:27:01
    LG som nikdy moc nemusel...ale odkedy som si zakupil LG G2..tak nedam nan...
  • Marek16 5. 11. 2013 20:05:49
    jaká konkurence ve střední třídě? teď jsem se koukal, jestli by se dalo...
  • Martin Jeřábek 4. 11. 2013 17:37:12
    LG by bylo na tom dobře už dříve jenže si to pohnojilo s lg optimus 2x a...
Určitě si přečtěte

iPhony příliš nenadchly. Apple táhnul dolů celý americký akciový trh

iPhony příliš nenadchly. Apple táhnul dolů celý americký akciový trh

14.  9.  2017 | Kůžel Filip, Schwarzmann Marek | 83

Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

8.  9.  2017 | Kůžel Filip, Javůrek Karel | 7

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

** Rekapitulace minulého kvartálu v mobilním byznysu ** Agentury se nemůžou shodnout – smartphony rostly, nebo klesaly? ** Huawei jde po krku Applu. Dostihne jej už v dalším kvartálu?

19.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 44


komerční sdělení

Komerční sdělení