Luxusní mobil od TAG Heuer za 100 tisíc? Kupte radši hodinky

Švýcarský výrobce kvalitních hodinek představil exkluzivní mobil, který si troufá zaútočit na Vertu. Nečekejte ale diamanty nebo zlato, Tag Heuer Meridiist je prostě jenom drahý. Bude se sice dělat ve čtyřech různých provedeních, která budou z kovu, některá navíc s koženým s gumovým krytem, ale ta spolu s v této kategorii obligátním safírovým sklíčkem displeje rozhodně nevysvětlují, proč se má cena pohybovat v přepočtu mezi 90 a 100 tisíci korunami podle provedení a přibaleného příslušenství. Třeba Nokia podobné provedení nabízí u 8800 Sapphire Arte za třetinu. U TAG Heuer prostě platíte hlavně za exkluzivitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TAG Heuer Merediist a jeho čtyři provedení

Na dvě zajímavosti ale nemůžeme zapomenout, ačkoli na cenu nemohou mít příliš velký vliv. První z nich je sekundární displej, záležitost, kterou u telefonu klasické konstrukce vidíme poprvé, vyloučíme-li displeje určené k ovládání. Meridiist totiž kromě průměrného QVGA displeje nabízí také malou zobrazovací plochu na horní straně o rozlišení 96 × 76, která využívá OLED technologii. Druhou specialitkou je vysoká udávaná výdrž v pohotovosti - 28 dní. Jak známe tyto údaje, může to značit baterii o kapacitě kolem 1 500 - 2 000 mAh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TAG Heuer Merediist ze všech stran

Stejně průměrný jako dvoumegapixelové rozlišení fotoaparátu bude zřejmě i zbytek výbavy. TAG Heuer Merediist se k nám nejspíš nedostane, ale pokud na něj máte, jistě už si nějak poradíte a koupíte ho v zahraničí za cenu mezi 3 400 a 3 800 eury. K dispozici by měl být ještě do půlky roku. Více nám by nám ale seděl jiný počin, který TAG Heuer už přes rok chystá. Sedí i k samotnému výrobci - je to totiž starší telefon v hodinkách, který na rozdíl od australského kolegy od hodinek skutečně nerozeznáte a navíc je to Švýcar.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Hodinky, Luxus, TAG Heuer

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • kolemjdouci 16. 5. 2008 21:33:19
    a proc ne. kdyz ma nekdo penez jak slupek a nevidi rozdil jestli si koupi...
  • exe 17. 4. 2008 18:15:25
    myslim že članek je napsany ve stylu proč si kupovat hodinky Breitling za...
  • trent 17. 4. 2008 7:57:05
    A já si koupil do práce krabičku čaje, takže taky ostrouhám mrkvičku,...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit: Nadějný start zabíjí chybějící podpora [fotorecenze]

Xiaomi Amazfit: Nadějný start zabíjí chybějící podpora [fotorecenze]

** Xiaomi Huami Amazfit se začínají prodávat za 4 500 Kč ** Má vestavěnou GPS a až týdenní výdrž ** Mohou být konkurencí pro věhlasný sporttester Garmin Fénix?

26.  7.  2017 | Měchura Milan | 18

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

** Nový typ hodinek se chlubí tím, že je nebudete muset připojovat k nabíječce ** Nabíjení probíhá pomocí známého principu kinetické energie ** Stačí ale tato technologie na chod chytrých hodinek?

10.  7.  2017 | Javůrek Karel | 10


komerční sdělení

Komerční sdělení