Má Eurotel ve svém Milionáři chyby?

Má Eurotel ve svém Milionáři chyby?

Kvůli článku do Mobilit jsem se teď o víkendu mnohokrát zúčastnil hry "Chcete být milionářem?", kterou ve verzi pro mobilní telefony provozuje Eurotel. Několikrát jsem však v otázkách narazil na sporné, nebo snad i docela chybné odpovědi.

Včera mě nejvíc zaujala otázka na nejvyšší horu Slovenska. Správnou odpovědí byl Gerlachův štít, ale všichni víme, že správný název je Gerlachovský štít, nebo pouze Gerlach. Večer však tato odpověď již byla v pořádku.

Potom se mě Milionář zeptal, čím je známý Josef Abrahám. Jistě, znám Josefa Abrháma a je to herec, proto jsem označil tuto odpověd. Písmeno A v příjmení ale přece udělá z člověka někoho úplně jiného.

A co teprve otázka na hlavní město Holandska. Automaticky odpovídám Amsterdam, jenže omyl. Prý je to Haag. Toto město je skutečně sídlem holandské vlády, hlavním městem je ale skutečně Amsterdam. Toto už není překlep, ale hrubá chyba

Pak jsem objevil už jen drobnosti. Vím, že film Titanic se z větší části odehrával na zaoceánské lodi, možnost volby "v ponorce", která je chybná, je však zavádějící, protože část filmu jeho protagonisté skutečně v ponorce strávili. Na otázku, co to znamená hat, jsem odpověděl, že klobouk a bylo to špatně, přestože anglický výraz "hat" opravdu vyjadřuje tuto pokrývku hlavy.

Myslím si, že v soutěži tohoto typu by všechny odpovědi měly být jednoznačné a přesné. Setkáte-li se s podobnými chytáky třeba těsně před svým milionem, může to pěkně naštvat.

Našli jste ve hře "Chcete být milionářem?" také podobné chyby?

Témata článku: EU

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukáš Hora 28. 8. 2001 23:48:55
    Jsem ze Slanýho, ale nic takovýho nemám, myslím, ale že Nokie 9210 by to...
  • PetrBokr 28. 8. 2001 17:25:03
    Tak na jednu stranu mi to přijde divný, ale tak samozřejě, že když se na...
  • Alfa 27. 8. 2001 13:57:22
    Dekuji za nabidku. Bohuzel, pripada v uvahu pouze Praha + okoli, Kladno,...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení