Malá revoluce v katalogu mobilů

Uplynulých několik hodin jsme strávili v obrovské tabulce Microsoft Excelu, která je zdrojem dat pro náš katalog mobilů. Přesouvali jsme sloupce z listu na list, mazali, přidávali, kopírovali vzorce, opravovali vzniklé chyby... Na první pohled asi vůbec nepoznáte, že se něco změnilo, jednalo se ale o největší rošádu s daty za uplynulý rok a několik měsíců.

Možná jste si už všimli, že v katalogu mobilů jsou procentem a známkou hodnoceny jen některé telefony. Je to větší část modelů, které jsou, nebo v blízké minulosti byly na trhu. Starší telefony nehodnotíme, stejně jako úplné novinky, které jsme ještě netestovali a můžeme vycházet jen z parametrů udávaných výrobci. Právě tady proběhla změna. Z listu s aktuálními telefony jsme asi sedmdesát telefonů přesunuli na smetiště mobilních dějin. U těchto telefonů samozřejmě stále najdete kompletní parametry, chybí zde ale hodnocení.

Odstraněním starších telefonů se v katalogu zároveň změnilo hodnotící prostředí. Mobily se totiž srovnávají navzájem, každý s každým, plně automaticky a bez zásahu redakce. Starší telefony ale průměr posouvaly dolů, novinky vůči nim vypadaly jako dokonalé přístroje. Nyní, když jsou starouši pryč, je hodnocení přísnější.

A jsem konečně u toho, co jsem mohl napsat hned na začátku: telefony mají jiné hodnocení než před dnešním zásahem. Pořadí by až na výjimky mělo zůstat stejné, všechny mobily si ale celkově o pár procent pohoršily.

V katalogu už mimochodem najdete Samsung X490, jehož zařazení nám trvalo trochu déle, než bychom sami chtěli.

Diskuze (8) Další článek: Máte problémy s CDMA? Nedivte se

Témata článku: Samsung X490, Katalog, Mobil, Revoluce, Kat, Malá revoluce

Určitě si přečtěte