Malá revoluce v katalogu mobilů

Malá revoluce v katalogu mobilů

Uplynulých několik hodin jsme strávili v obrovské tabulce Microsoft Excelu, která je zdrojem dat pro náš katalog mobilů. Přesouvali jsme sloupce z listu na list, mazali, přidávali, kopírovali vzorce, opravovali vzniklé chyby... Na první pohled asi vůbec nepoznáte, že se něco změnilo, jednalo se ale o největší rošádu s daty za uplynulý rok a několik měsíců.

Možná jste si už všimli, že v katalogu mobilů jsou procentem a známkou hodnoceny jen některé telefony. Je to větší část modelů, které jsou, nebo v blízké minulosti byly na trhu. Starší telefony nehodnotíme, stejně jako úplné novinky, které jsme ještě netestovali a můžeme vycházet jen z parametrů udávaných výrobci. Právě tady proběhla změna. Z listu s aktuálními telefony jsme asi sedmdesát telefonů přesunuli na smetiště mobilních dějin. U těchto telefonů samozřejmě stále najdete kompletní parametry, chybí zde ale hodnocení.

Odstraněním starších telefonů se v katalogu zároveň změnilo hodnotící prostředí. Mobily se totiž srovnávají navzájem, každý s každým, plně automaticky a bez zásahu redakce. Starší telefony ale průměr posouvaly dolů, novinky vůči nim vypadaly jako dokonalé přístroje. Nyní, když jsou starouši pryč, je hodnocení přísnější.

A jsem konečně u toho, co jsem mohl napsat hned na začátku: telefony mají jiné hodnocení než před dnešním zásahem. Pořadí by až na výjimky mělo zůstat stejné, všechny mobily si ale celkově o pár procent pohoršily.

V katalogu už mimochodem najdete Samsung X490, jehož zařazení nám trvalo trochu déle, než bychom sami chtěli.

Témata článku: Samsung X490

8 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Marek Lutonský 8. 2. 2006 13:48:07
  Přečtěte si prosím ještě jednou všechno, co jsem psal v této diskuzi a...
 • Stastny Jim, Stastny Jim 8. 2. 2006 13:32:15
  pisete "starousek"..
  ale ved nic, nebudem sa hadat, len sa mi to zda...
 • Marek Lutonský 8. 2. 2006 13:29:06
  Kde píšu, že je zastaralý? Kritériem pro rozdělení katalogu je ukončení...

komerční sdělení

Komerční sdělení