Malý telefon s QWERTY a velkým displejem. Jde to dohromady?

V reálu to zatím dohromady příliš nejde, ale koncept, jehož autorem je Emir Rafat ukazuje, jak by to v budoucnu mohlo vypadat. Telefon se může rozkládat podobně jako klasická peněženka. Pokaždé si oklopíte pouze tu část, kterou budete v dané chvíli používat. Pokud byste chtěli psát dlouhý text, odklopíte pravou a levou stranu a ve výsledku budete mít k dispozici QWERTY klávesnici s displejem uprostřed. Pokud chcete například jen vytočit telefonní číslo, odklopíte spodní část a vyťukáte číslo podobně jako na klasické alfanumerické klávesnici. Všechna tlačítka a také displej by byly dotykové, díky tomu by se funkce a popisky tlačítek mohli měnit podle toho, co by jsme po telefonu v danou chvíli chtěli.

Klepněte pro větší obrázek

Prozatím se ale stále jedná jen o představy autora, sci-fi, hudbu budoucnosti, protože takovéto řešení by kladlo vysoké nároky na kvalitní zpracování, výborné provedení displeje i tlačítek a další. Přitom by telefon samozřejmě musel zůstat přiměřeně tenký a malý. Zatím pravděpodobně současné technologie neumožní takovýto telefon vyrobit, což ale neznamená, že to nepůjde za několik let.

Zdroj: intomobile.com

Témata článku: Ostatní, QWERTY, Displeje, Telefon, Dlouhý text, Displej, Velký displej

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

** První Mi Mix byl úchvatný, Mi Mix 2 je lepší, ale už nešokuje ** Technologické pokusy jsou zapomenuté, vše funguje na jedničku ** V Česku bude s požehnáním Xiaomi, cenu však zatím neznáme

20.  9.  2017 | Kůžel Filip | 49