Máme SIM od BleskMobilu: první zkušenosti

Začínáme používat BleskMobil. Po počáteční stávce SIM karty všechno běží hladce. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Včera ještě koupit nešla, dnes už máme SIM kartu BleskMobilu v redakci a hned jsme ji vyzkoušeli. Žádné převratné novinky nečekejte – tohle má být jednoduchá služba bez záludností. Kartu vložte do telefonu, zadejte PIN, který najdete po setření bezpečnostního pole na zadní straně „kreditky“. Návod sice slibuje okamžité přihlášení do sítě, ale naší kartě to trvá už dvě hodiny, a tak zkušenosti s voláním a samoobsluhou (které měly být těžištěm tohoto článku) dodáme později.

Klepněte pro větší obrázek
Blesk spustil také plnou verzi webových stránek bleskmobil.cz

Aktualizováno ve 13.40: Naše SIM karta se (ne)přihlašuje už více než tři hodiny a stále neúspěšně, nepomáhají restarty telefonu ani ruční vyhledávání. Jak jste na tom vy? V diskuzi je zmínka o jedné kartě, která se přihlásila asi po 30 minutách.

Aktualizováno v 15.00: SIM karta se umoudřila až v náhradním telefonu, tam pro změnu naskočila během tři minut.

Klepněte pro větší obrázek
BleskMobil na displeji a začínáme testovat. První krok, volání funguje.
Stav kreditu je 5 minut po dokončení hovoru na počátečních 150 Kč.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SIM karta a dobíjecí kupon v obalu, bez něj a zezadu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po roztržení první nálepky se dostanete k základním pravidlům používání. Druhá nálepka (ta žlutá) je zde místo podpisu - jejím roztržením souhlasíte s pravidly.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Za žlutou nálepkou jsou základní informace a důležitá telefonní čísla
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vodafone se nedávno chlubil FlexiSIMkou. BleskMobil ji má také. Je na vás, jestli použijete obyčejnou miniSIM, nebo microSIM do iPhonu a jeho následovatelů.

Samoobsluha

První přihlášení do samoobsluhy na adrese samoobsluha.bleskmobil.cz probíhá skrze autorizační SMS. Zadáte své telefonní číslo a kód ze zprávy vepíšete do dalšího políčka.

Samoobsluha je jednoduchá, přehledná, obsluhu zvládne opravdu každý. Nahoře vidíte aktuální stav kreditu a jeho platnost, můžete vyplnit některé osobní údaje (prý pro případ ztráty karty), uprostřed je tabulka s jednotlivými službami, dole pak vstup do aplikace na přenesení čísla od jiného operátora. Zkusmo jsem deaktivoval roaming, SMS o provedení změny přišla během minuty.

Klepněte pro větší obrázek 
Blesková samoobsluha. I přes mobil se k ní dostanete zdarma.

Co mi v samoobsluze chybí, je možnost deaktivovat mobilní internet. Velké procento lidí jej nechce používat, ale samoobsluha nabízí pouze možnost aktivovat měsíční balíček. Jestliže jej máte neaktivní, znamená to, že každé neopatrné kliknutí odstartuje denní balíček v ceně 20 Kč. Jistě, tohle lze snadno nastavit v menu telefonu, ale ta položka navíc by se do samoobsluhy vešla.

Jak přenést telefonní číslo k BleskMobilu

Chcete k BleskMobilu, ale zároveň si chcete ponechat své stávající číslo? Návod je jednoduchý. Kupte si SIM kartu BleskMobilu, aktivujte ji a přihlaste se do samoobsluhy. Na spodku stránky klikněte na tlačítko „Přenést číslo“...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...pak vyberte operátora a vyplňte požadované údaje. Na zadané kontaktní číslo vám přijde potvrzovací SMS.

Dále budete čekat a (jak praví praxe) doufat, že se neobjeví komplikace. Přechod od O2 by měl být rychlejší (přece jen je to jedna síť), na Vodafone a T-Mobile se bude čekat několik dní.

Dobíjíme kredit

Klepněte pro větší obrázek

Cena SIM karty je 150 Kč včetně 150 Kč kreditu. Koupit je možné na 17 000 prodejních místech. Tamtéž seženete dobíjecí kupon v hodnotě 250 Kč, dobít ale můžete také na terminálu Sazky a na České Poště. Na fotkách vidíte dobíjecí kupon, hned jsem jej vyzkoušel. Stačí seškrábat krycí vrstvu na kuponu a kód vložit do samoobsluhy. Pozor, platnost kreditu je pouze 3 měsíce.

Klepněte pro větší obrázek 
Další možností je SMS zpráva v normovaném tvaru, nebo terminál Sazky

BleskMobil ve zkratce

BleskMobil je virtuální operátor využívající sítě O2, což znamená, že kde máte signál O2, budete mít signál BleskMobilu. Kde je rychlejší síť 3G operátora O2, tam ji můžete využívat i s BleskMobilem. Nový operátor nabízí pouze jediný předplacený tarif:

 • Volání: 2,50 Kč/min. do všech sítí v ČR (hovory jsou účtovány systémem 60+1, tedy po první provolané minutě po sekundách)
 • Z Vodafonu a T-Mobilu se na BleskMobil volá za stejné ceny, jako do sítě O2, z O2 se volá jako do domovské sítě.
 • SMS: 1,50 Kč
   
 • Internet na den: 20 Kč (FUP 50 MB). Pozor, není to 24 hodin od momentu aktivace, balíček platí jen do konce dne.
 • Internet na měsíc: 100 Kč (FUP 100 MB)
 • Zdarma přístup na www.blesk.cz,www.bleskmobil.cz, www.bleskmobil.cz/samoobsluha, www.isport.cz, www.auto.cz
   
 • Hlasová samoobsluha na čísle *61
 • Volání do zemí EU: 10 Kč/min.
 • Volání ze zemí EU: 8,60 Kč/min.
 • SMS ze zemí EU: 2,60 Kč
 • SIM karta má předvolbu 702 (kterou má podle dokumentů ČTÚ registrovanou Telefónica O2)

Nevýhody

Virtuální operátor je už ze své podstaty kompromisem nižší ceny a chudších služeb. O co tedy přijdete? Třeba o informace. Aktivujete si denní internetový balíček (může to nepozorovaně udělat i fotoaparát, který k obrázku přidává GPS souřadnice), ale nepřijde vám informační SMS, aby vás na to upozornila. Než si něčeho takového všimnete, můžete utratit pěkných pár korun.

Chybí také pokročilé služby, v diskuzi upozorňujete třeba na CLIR (zamezení identifikace volajícího). Další nevýhody najdete výše v textu, jsou většinou nenápadné a u některých uživatelů se vůbec nemusí projevit. Statisticky vzato však zvedají cenu služby a příjem operátora.

Diskuze (190) Další článek: Také Centropol chce být virtuálním operátorem. Jednání začínají

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, Bleskmobil, ČTÚ, Identifikace volajícího, CLIR, Jednoduchá služba, ID volajícího, Hlasová samoobsluha, Velké procento, Blesk, SIM, Zkušenost, První zkušenost

Určitě si přečtěte

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

** Bezpráví na zákaznícich se děje dnes a denně, regulátor pomáhá ** V tomto případě se zákazník marně dožadoval přenosu čísla ** ČTÚ operátora zchladil a napařil mu 30 000 Kč pokutu

19.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 33

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

** Balíčky Vodafone Video Pass a T-Mobile StreamOn se řeší i u nás ** Tuzemský regulátor naznačuje, že o verdiktu německých kolegů ví ** Vodafone Video Pass může mít problém kvůli redukci kvality videa

19.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 31

Neomezená data po česku: u EriMobile tečou pomalu, ale bez příplatků

Neomezená data po česku: u EriMobile tečou pomalu, ale bez příplatků

** Nebaví vás dokupy dat a spokojíte se s hlemýždí rychlostí? ** Virtuál EriMobile má řešení, jeho tarify jsou s klasickým FUPem ** Po dosažení limitu lze surfovat dál, ale hodně pomalu

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 18

Češi víc datují, průměr na SIM vzrostl na 800 MB. Finsko doženeme v roce 2080

Češi víc datují, průměr na SIM vzrostl na 800 MB. Finsko doženeme v roce 2080

** 200 MB, o tolik nám meziročně stoupla průměrná spotřeba dat ** Pokrytí je slušné, operátoři už postavili skoro 16 tisíc LTE BTS ** Ceny dolů nepůjdou, kdo chce surfovat, bude si muset připlatit

19.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 35

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65