Manchester United zakázal iPady. Prý kvůli bezpečnosti

Manchester United zakázal iPady. Prý kvůli bezpečnosti

Fotbal a mobilní přístroje není právě spojení, o kterém bychom na MobilManii psali často. Přesto spolu svým způsobem souvisí, tím spíše, čím více se dnes rozvíjí nositelná elektronika. Skrze své mobilní telefony a tablety pak fanoušci také velmi často točí zajímavé momenty přímo na stadionu a následně je sdílí na sociální sítě. Manchester United, jeden z nejslavnějších fotbalových klubů světa, však nyní zavádí kontroverzní opatření. V den zápasu totiž všem fanouškům zakáže nosit na svůj stadion Old Trafford elektronické zařízení, jehož rozměry jsou větší než 150 × 100 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Divácký průměr na Old Trafford přesahuje 75 tisíc diváků. Všichni nyní musí přijít bez tabletů. Zdroj: Wikipedie.

Fotbalový gigant ve své tiskové zprávě přímo zmiňuje, že tento zákaz se týká také velmi populárních tabletů Apple iPad a Apple iPad Mini. Vedení týmu tento zákaz zdůvodňuje reakcí na poslední bezpečností rady, kterými se snaží řídit také některá britská a americká letiště. Toto opatření naopak ocení zejména diváci, jenž mají na sportovních zápasech a podobných akcích tu smůlu, že si sednou právě za fanouška, který si musí každý moment natočit na svoji velkou placku. Nicméně i nadále je povolené, že si fotbaloví příznivci své oblíbence v „Divadle snů“, jak se stadionu Old Trafford také přezdívá, natáčet na své chytré telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefony ze stadionů jen tak nevymizí. Totéž ale nemusí platit o tabletech. Zdroj: Daily Mail a Standard.

Přes 75 tisíc příznivců anglického celku toto omezení poprvé pocítilo na vlastní kůži během úterního večera, kdy jejich klub sehrál přátelské utkání se španělskou Valencií. Manchester United však není prvním sportovním klubem, který takové opatření zavádí. K podobným restrikcím sáhl již v roce 2010 také nejslavnější baseballový klub světa, New York Yankees. Po dvou letech však tento zákaz zrušil. V tom smyslu, že podobná elektronická zařízení nejsou vítána, zní také doporučení pro vstup na stadion Xcel Energy Center v americkém Saint Paul.

Diskuze (12) Další článek: Samsung Galaxy S III Neo: „estrojka“ s KitKatem [recenze]

Témata článku: Tablety, Ostatní, Kuriozita, Apple iPad, Apple iPad (3. generace), Apple iPad (3. generace) 16GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (3. generace) 64GB 3G, Apple iPad (3. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace), Apple iPad (4. generace) 128GB 3G, Apple iPad (4. generace) 128GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 16GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 64GB 3G, Apple iPad (4. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad 16GB 3G, Apple iPad 2, Apple iPad 2 16GB 3G, Apple iPad 2 32GB 3G, Apple iPad 2 32GB Wi-Fi, Apple iPad 2 64GB 3G, Apple iPad 2 64GB Wi-Fi

Určitě si přečtěte