MediaTek představil dvě nová 16nm osmijádra pro střední třídu

MediaTek představil novou dvojici čipsetů, která se na trhu objeví v posledním čtvrtletí letošního roku. Oba budou certifikovány pro využití po celém světě, ovšem šanci potkat se s ním ve vašem smartphonu, budete mít jen u Helio P23. O chlup výkonnější Helio P30 má být k dispozici pouze v Číně.

Helio P23 je novým osmijádrem architektury Cortex-A53, která však už i z pohledu střední třídy může působit trochu zastarale. Nástupce čipsetu Helio P20 však „uvnitř“ nabídne určitá hardwarová vylepšení, i když maximální takt zůstane víceméně při starém. Výkonnější čtveřice poběží na 2,6 GHz, méně vykonnéí kvarteto bude taktováno na 1,65 GHz.

Největší vylepšení se koná v oblasti grafiky, dřívější Mali T880 MP2 nahradí novější Maji G71 MP2 o taktu 950 MHz. Čipset Helio P23 zvládne i duální fotoaparát v kombinaci 13 Mpix + 13 Mpix, případně až 24Mpix samostatný fotoaparát. Asijské Helio P30 navíc podporuje i technologii Imagiq 2.0, která umožňuje automatickou expozici, přidává vylepšenou redukci šumu a také elektronickou stabilizaci obrazu. Modem se zvládne připojit až k LTE Cat. 7, a to na obou SIM kartách, dále nechybí ani podpora VoLTE.

Zatím nejvýkonnější čipset od MediaTeku - Helio X30:

Čipsety od MediaTeku používají např. některé smartphony značek Meizu, Oppo, Gionee, Elephone, BLU, Xiaomi, HTC, Sony, Nubia, Elephone, a další. První smartphony střední třídy s novými čipsety se na trhu objeví ještě do konce roku.

Diskuze (3) Další článek: Klikněte si pro slevový kupón na špičkový Xiaomi Redmi Note 4. Levnější už nebude

Témata článku: Střední třída, Duální fotoaparát, MediaTek, Mobilní procesory, Čína, Hardware, Mobilní čipsety, Komponenty, Polovodiče, Gionee, Poslední čtvrtletí, První smartphone, Letošní rok, Mpix, LTE Cata, Samostatný fotoaparát, Maximální takt, Desetijádrový procesor, AMP, Čipset, Helio, Automatická expozice, Nový čipset, Nové osmijádro, Celý svět

Určitě si přečtěte