Megapixelová Nokia 7610: začátek prodeje

Nokia dnes ráno vydala mezinárodní tiskovou zprávu, že její megapixelový chytrý telefon 7610 se začíná dodávat do obchodní sítě. S jejím vydáním jsme ale ještě čekali, protože čeští distributoři zatím o dostupnosti tohoto telefonu neměli žádné informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 7610

Odpoledne však dorazila česká verze této tiskové zprávy, kterou najdete níže. To už začalo být zvláštní, protože víme, že Nokia v současné době nemá k dispozici ani vzorky pro test. Podle Petra Hoška z českého zastoupení Nokie by se ale model 7610 měl do České republiky dostat už do dvou týdnů. Cenu známe také, v počátcích prodeje se bude pohybovat nad sedmnácti tisíci korunami.

Zítra Nokia pořádá press briefing, na kterém bude tento telefon prezentovat. Pokud se zde objeví něco zajímavého, třeba informace, které jsme dříve neměli k dispozici, ještě před recenzí připravíme menší článek. Naše první postřehy z veletrhu CeBIT, kde byl telefon oficiálně uveden, najdete v tomto článku.


Tisková zpráva

  • telefon s fotoaparátem Nokia 7610 se začíná dodávat do obchodní sítě
  • Nokia se svým nejkomplexnějším megapixelovým telefonem pro trhy GSM vede vývoj mobilních obrazových přístrojů

Společnost Nokia dnes oznámila, že začíná do obchodních sítí v Evropě, Africe, Asii a Tichomoří dodávat svůj nejpokročilejší obrazový přístroj - telefon Nokia 7610. Nokia je první společností, která uvádí na trh telefon s fotoaparátem, který má všechny nezbytné součásti, aby mohl poskytnout úplný obrazový zážitek, včetně schopnosti pořizovat, tisknout, upravovat, uchovávat a odesílat obrázky a videonahrávky. Tyto prvky v kombinaci se štíhlým a stylovým provedením a širokou škálou funkcí inteligentního telefonu činí z přístroje Nokia 7610 nejkomplexnější telefon s fotoaparátem, jaký je v současné době k dispozici.

Spolu s plnohodnotnou elektronickou poštou, internetovým prohlížečem a tisíci balíčků s obslužnými programy a softwarovými aplikacemi ke stažení, od map a navigace až po golfový trénink, nabízí Nokia 7610 funkce kapesního počítače ve stylovém balení. Uživatelé mohou jediným stiskem tlačítka použít megapixelový fotoaparát telefonu Nokia 7610 a pořídit si snímky fotografické kvality. Fotografie lze během několika sekund snadno vytisknout na kompatibilní tiskárně připojené prostřednictvím technologie Bluetooth nebo v tiskařském stánku ve značkových maloobchodních prodejnách společnosti Nokia nebo v jiných fotografických prodejnách.

Pomocí aplikace Kodak Pictures instalované v telefonu můžete obrázky odeslat do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními nebo si můžete objednat jejich vytištění prostřednictvím internetových služeb. Uživatele také potěší možnost sdílení obrázků s přáteli, rodinnými příslušníky či kolegy prostřednictvím multimediálních zpráv (MMS) nebo elektronické pošty.

„Štíhlá a stylová Nokia 7610 poskytuje zákazníkům nejúplnější obrazový zážitek, ať už se jedná          o pořizování vysoce kvalitních obrázků, jejich sdílení s přáteli, jejich tisk pro rodinné příslušníky nebo jejich uchovávání pro oživení prožitých okamžiků později,“ říká Juha Putkiranta, senior viceprezident obchodní jednotky Imaging společnosti Nokia. „Plnohodnotný e-mail, internetový prohlížeč, přehrávač videonahrávek a hudby a tisíce softwarových balíčků ke stažení činí z telefonu Nokia 7610 také vysoce výkonný kapesní počítač. Od této chvíle si s sebou při odchodu z domova budete moci brát pouze jediný přístroj - telefon Nokia 7610!“

Kreativní jedinci také ocení možnost nahrávání krátkých filmů nebo dokonce hudebních videonahrávek v délce až 10 minut, a to tak, že zaznamenají a upraví stopáž pořízenou svým obrazovým přístrojem. Aplikace Movie Director umožňuje uživatelům přidáním speciálních efektů, např. hudby, textu, nových barev nebo pohybujících se objektů, proměnit videoklipy v osobité filmy. Tato aplikace automaticky spojí několik videoklipů do jediné videonahrávky nebo optimalizuje upravené videonahrávky pro odeslání v podobě MMS.

Aplikace Nokia Lifeblog, která je automatickým digitálním deníkem vašeho života, umožňuje uživatelům telefonu Nokia 7610 zaznamenávat a organizovat digitální obsah - např. obrázky, videonahrávky nebo zprávy - a přímo v telefonu tak vytváří osobní deník nebo multimediální zápisník. Po převedení do aplikace Nokia Lifeblog instalované v osobním počítači si můžete svůj multimediální deník prohlížet a prohledávat s využitím přehledné časové osy nebo se prostřednictvím elektronické pošty můžete o deníkové záznamy podělit se svými přáteli nebo rodinnými příslušníky. Program Adobe® Photoshop® Album, jenž je součástí prodejního balíčku, navíc uživatelům telefonu Nokia 7610 umožňuje organizovat a upravovat digitální obrázky na počítači.

Předpokládá se, že maloobchodní cena tohoto přístroje bez dotace a daně bude nižší než 500 EUR.

Další vlastnosti telefonu

- Rozměry: 108,6 mm x 53 mm x 18,7 mm
- Přenos a přehrávání videa ve formátech Realvideo a 3GPP
- Funkce inteligentního telefonu na platformě Series 60: mobilní elektronická pošta, kalendář a kontakty s možností synchronizace přes počítač, plnohodnotný prohlížeč HTML a podpora aplikací   v jazyce Java 2.0., další aplikace třetích stran
- Hudební přehrávač (MP3/AAC)
- 8 MB paměti pro potřeby uživatele a 64MB paměťová karta MMC ve zmenšené velikosti
- Doba hovoru až 3 hod. a pohotovostní režim až 250 hod.
- Uživatelsky upravitelné dvojtónové kryty Xpress-on

Diskuze (22) Další článek: Slovenský EuroTel spouští EDGE!

Témata článku: Nokia, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Prodej, Upravené video, Krátký film, Začátek, Mega, První společnost, Osobní deník, Plnohodnotný prohlížeč


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59