Mezinárodni operátor O2 nepovažuje Česko za člena EU

Britský operátor O2 UK Českou republiku nepovažuje za člena Evropské Unie. Ve svých rozšiřujících službách pro předplacené sady nabízí mimo jiné za jednorázový poplatek levnější volání a textové zprávy za hranice Velké Británie: Bolt On for Pay&Go – International Talk & Text. V tištěné podobě návodu pro tuto službu, ale i na internetových stránkách se v ceníku píše:

  • volání do zemí EU od 35p za minutu
  • volání do ostatní Evropy od 49p za minutu

Tady možná nejeden Čech zajásá, ale pozor. Pokud se podrobněji podíváte na tabulku na webu operátora, kde jsou vypsané konkrétní země náležící do EU, najdete tam země jako Polsko nebo Slovensko, ale Česká republika chybí. Ta se dostala až do tabulky ostatních států Evropy. Jeden si řekne, že jde o tiskovou chybu, ale bohužel. Pokud službu vyzkoušíte, volání se účtuje podle tabulky a ceny potvrdil i operátor na infolince. Pro operátora O2 ve Velké Británii tedy zřejmě nejsme právoplatnými členy EU.

Diskuze (45) Další článek: Symbian: úplná novinka mezi hudebními přehrávači

Témata článku: EU, Člen, Česko, Mez, Operátor


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14