Microsoft představuje nové možnosti Windows Mobile pro firmy

Microsoft představuje svůj první server pro zjednodušení správy mobilních zařízení v podnikovém prostředí - Microsoft System Center Mobile Device Manager 2008. Jedná se o nové serverové řešení specificky vytvořené pro mobilní zařízení, které umožní i firmám nepoužívajícím systém Microsoft Exchange Server snadnou správu zařízení na Windows Mobile. Nová technologie především zjednoduší a zefektivní správu mobilních zařízení, a rozšíří tak možnosti a zabezpečení operačního systému Windows Mobile. Správa těchto zařízení je pak obdobná jako u notebooků a stolních počítačů s operačním systémem Windows. Mobile Device Manager mimo jiné umožňuje vzdálené nahrání a zavedení nových aplikací a zabezpečený přístup k citlivým datům přes Mobile VPN (virtual private network). Novinka bude dostupná v prvním pololetí roku 2008.

Co umožňuje Mobile Device Manager

  • Pomáhá chránit citlivé informace, a to zejména v případě ztráty nebo odcizení zařízení
  • Poskytuje bezpečný přístup k informacím, a to i za firemním firewallem
  • Snižuje náklady a náročnost správy, údržby a oprav zařízení
  • Umožňuje vysoký stupeň rozšiřitelnosti s možností podpory tisíců uživatelů na jednom serveru
  • Nabízí robustní platformu s vylepšenou spolehlivostí a lepším přístupem k aplikacím a kontrole zařízení s Windows Mobile

Vyšší bezpečnost mobilních zařízení

Mobile Device Manager nabízí nové nástroje a možnosti pro kontrolu a ochranu citlivých firemních informací uložených na zařízeních s Windows Mobile:

  • Vyšší stupeň zabezpečení díky možnosti nastavení firemních zásad. Firmy mohou nastavovat a kontrolovat firemní bezpečnostní politiku v jednotném prostředí, podobně jako při správě notebooků a stolních počítačů.
  • Přímé zvýšení bezpečnosti mobilních zařízení a jejich použití. Mobile Device Manager umožňuje centrálně zamezit některé funkce vybraných zařízení. Využít lze např. možnost vypnutí fotoaparátu z důvodů ochrany průmyslového vlastnictví, nebo omezit použití Bluetooth, WiFi, POP3 mail a tím vyloučit hrozbu zavirování systému. Nabízí se i nástroje pro vzdálené vymazání obsahu mobilního zařízení, což je nedocenitelné zejména v případě jeho zcizení nebo ztráty.

Snadná správa mobilních zařízení

Mobile Device Manager umožňuje správu mobilních zařízení s Windows Mobile a splňuje tak potřeby firemních IT oddělení pro práci s tímto prostředím:

  • Evidence majetku. Mobile Device Manager přináší jednoduchý nástroj na evidenci a tvorbu reportů a výkazů spojených s firemními mobilními zařízeními na Windows Mobile. Tím šetří čas a umožňuje efektivnější využití mobilních zdrojů firmy.
  • Rozšiřování a správa sítě firemních mobilních zařízení. Flexibilní architektura se přizpůsobí růstu organizace a eliminuje potřebu dodatečných řešení.

Flexibilní přístup k datům

Mobile Device Manager umožňuje díky novému Mobile VPN bezpečnostně pokročilý přístup k datům i za firemním firewallem a otevírá tak zcela nové možnosti pro využití vnitropodnikových aplikací. Mobile VPN je navržena tak, aby byla co nejpřívětivější pro koncové uživatele. Podporuje například hladké přechody mezi různými způsoby bezdrátového připojení nebo rychlé obnovení připojení v případě ztráty spojení.

Mobile VPN architektura je navíc postavena na standardech jako jsou OMA DM a IKEv2 a dává tak IT profesionálům více flexibility pro rozšíření možností zařízení s Windows Mobile.

Mobile Device Manager uzavírá mezeru mezi firemními a systémovými požadavky a platformou Windows Mobile. Zároveň nabízí nástroje a možnosti správy a zabezpečení známé z technologií Microsoft Exchange Server 2007 a Microsoft System Center Configuration Manager 2007.

Více informací o System Center Mobile Device Manager naleznete zde.

Váš názor Další článek: T-Mobile Bonus: předvánoční přehled telefonů za 1 korunu

Témata článku: Microsoft, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pro firmy, Mobil, Bezpečný přístup, Průmyslové vlastnictví, Firemní firewall, Zabezpečený přístup, Možnost, Serverové řešení, Vysoký stupeň, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35