MicroUSB jako standard pro nabíječky posvěcen mezinárodní unií

MicroUSB jako standard pro nabíječky posvěcen mezinárodní unií

Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) schválila konektor microUSB jako standard pro telefonní nabíječky. Hlavní výhodou bude kompatibilita s většinou v budoucnu vyráběných typů mobilů, bez ohledu na značku a model. Navíc se ušetří výrobní náklady i životní prostředí. Minulý týden to uvedla tisková mluvčí unie.

Výběr microUSB coby standardního konektoru pro kabelové nabíječky není žádnou novinkou. Už na začátku letních prázdnin jej schválila Evropská komise a přijali přední výrobci mobilů (čtěte Mobily prodávané v Evropě budou používat stejnou nabíječku). Nyní se dohoda rozšiřuje i na zbytek světa. Použití microUSB však nebude pro výrobce závazné a za nedodržení standardu nebudou nijak sankcionováni.

V praxi se však výrobci doporučením ITU většinou řídí, už teď je vidět u některých z nich nenápadný přechod ke standardům. Například Samsung, který dlouhou dobu používal vlastní plochý konektor, přijde u některých modelů aktuální edice Corby již se standardem microUSB. Nokia s tímto typem koketovala už dříve, používala jej však pouze jako systémový konektor bez možnosti nabíjení (např. Nokia 5800 XpressMusic).

Zdroj: PC Mag

Diskuze (29) Další článek: Vánoce u O2 pro příznivce Samsungů a přeběhlíky

Témata článku: MicroUSB, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Mez, Standard

Určitě si přečtěte