MMS místo letenky a palubního lístku

Pokud se obyvatelé Německa rozhodnou využít služby druhých největších německých aerolinek dba a zároveň jsou zákazníky T-Mobile Deutschland, mohou před odletem ušetřit spoustu času. Už žádné klasické letenky či papírové palubní lístky, stačí jim pouze mobil. Odpadá tedy dlouhá fronta na check-in a nehrozí ztráta papírového palubního lístku.

Stačí se před letem zaregistrovat na internetových stránkách www.flydba.com. Poté cestovatel obdrží na svůj mobil, nejpozději tři hodiny před odletem, MMS zprávu s takzvaným dvojrozměrným čárovým kódem. Ten slouží jako letenka i palubní lístek zároveň. Na letišti se potom zákazníci nemusí odbavovat a jdou rovnou k odletové bráně, kde je kód přečten scannerem.

Novinka byla v Německu uvedena 9. března a poprvé vyzkoušena na trase Mnichov – Hannover. Další vnitrostátní linky by měly v nejbližší době následovat. V rámci spolupráce operátora s touto leteckou společností se němečtí pasažéři mohou těšit také na cestování v magentovém Boeingu 737-300. Nátěr interiéru v barvách T-Mobile je již hotov a letoun již brázdí německé nebe.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (8) Další článek: Aktuální ceník: devět nových Benq-Siemensů na našem trhu

Témata článku: MMS, Pasažéři, Letenka, Let

Určitě si přečtěte