Mobil místo peněženky: Nokia představila službu pro platby mobilem

Mobil místo peněženky: Nokia představila službu pro platby mobilem

Nokia představila novou funkci pro provádění plateb prostřednictvím mobilního telefonu založenou na technologii NFC (Near Field Communication). Jedná se o službu, díky které bude možné používat mobilní telefon jako elektronickou peněženku. Při placení pouze přiložíte mobilní telefon k terminálu a ten si z vašeho účtu odečte příslušnou částku. Komunikace mezi mobilem a terminálem přitom probíhá pochopitelně bezdrátově a s maximální úrovní zabezpečení.

Nokia začne funkci ve svých nových telefonech nabízet ještě letos, pro její praktické použití je však pochopitelně nutné vytvořit potřebnou infrastrukturu terminálů. Nicméně v Japonsku už placení mobilem funguje a v nejbližších letech se čeká jeho rychlé rozšíření po celém světě. Tento typ platby je primárně určen na úhradu drobných částek, měl by časem nahradit běžné peněženky.

Technologie NFC je produkt společného úsilí firem Philips a Sony, více si o ní můžete přečíst v našem starším článku. Na vývoji se podílí také společnosti Visa a MasterCard. První demonstraci této funkce předvede Nokia na kongresu 3GSM v Cannes.

Témata článku: Nokia, MasterCard

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • msimcard, msimcard 11. 2. 2005 15:56:57
    no uz se moc tesim az misto toho abych porad hledal nekde po kapsach ty...
  • JP 10. 2. 2005 16:54:56
    Cetl jsem o tom nekolik clanku a vypada to, ze v Japonsku a USA jsou na to...
  • Jaxx 10. 2. 2005 16:18:37
    Jestli za tim budou stat cesti operatori, a budou mit podobne provize jako...
Určitě si přečtěte

ČSOB spustila NFC platby mobilem. Bez operátorů

ČSOB spustila NFC platby mobilem. Bez operátorů

Mobilní platby přes NFC se u nás konečně osvobodily od operátorů. ČSOB jako první nabízí vlastní mobilní aplikaci. Další banky mají následovat.

23.  6.  2016 | Láska Jan | 53


komerční sdělení

Komerční sdělení