Mobil místo peněženky: Nokia představila službu pro platby mobilem

Nokia představila novou funkci pro provádění plateb prostřednictvím mobilního telefonu založenou na technologii NFC (Near Field Communication). Jedná se o službu, díky které bude možné používat mobilní telefon jako elektronickou peněženku. Při placení pouze přiložíte mobilní telefon k terminálu a ten si z vašeho účtu odečte příslušnou částku. Komunikace mezi mobilem a terminálem přitom probíhá pochopitelně bezdrátově a s maximální úrovní zabezpečení.

Nokia začne funkci ve svých nových telefonech nabízet ještě letos, pro její praktické použití je však pochopitelně nutné vytvořit potřebnou infrastrukturu terminálů. Nicméně v Japonsku už placení mobilem funguje a v nejbližších letech se čeká jeho rychlé rozšíření po celém světě. Tento typ platby je primárně určen na úhradu drobných částek, měl by časem nahradit běžné peněženky.

Technologie NFC je produkt společného úsilí firem Philips a Sony, více si o ní můžete přečíst v našem starším článku. Na vývoji se podílí také společnosti Visa a MasterCard. První demonstraci této funkce předvede Nokia na kongresu 3GSM v Cannes.

Diskuze (7) Další článek: PDD Helix: jak by mělo vypadat multimediální véčko

Témata článku: Nokia, MasterCard, První demo, Mobil m, Mobil, M Pen

Určitě si přečtěte