Mobil nebo hodinky? GPS nebo mobilní internet? (anketa)

Výzkumy a statistiky, to je často jen nuda a šeď. Některé ankety ale mohou přinést zajímavé výsledky. Většinou probíhají tak, že se na položenou otázku nabídne několik variant odpovědí a teprve po jejím zodpovězení se účastník dozví výsledky znázorněné absolutním počtem hlasů nebo jejich procentuální částí. Nám se ale podařilo získat dva docela překvapivé údaje, a proto to dnes na MobilManii uděláme přesně obráceně. Předpoklady stanovené následujícími dvěma tvrzeními ověříme anketou. Věříme, že budete odpovídat upřímně, nikoliv se záměrem úmyslného vyvrácení tvrzení.

Zjištěné číslo 1: bylo spočítáno, že 60 % uživatelů mobilních telefonů používá svůj mobil ke zjištění aktuálního času častěji, než klasické náramkové hodinky.
Tento výzkum byl proveden na malém a tedy značně nereprezentativním počtu respondentů. A protože v tomto případě není tak složité zjištění ověřit, najdete u této bleskovky malou anketu: Nosíte náramkové hodinky, nebo se raději kvůli přesnému času spoléháte na svůj mobilní telefon?

Zjištěné číslo 2: popularita jednotky GPS integrované do mobilního telefonu stále stoupá a při koupi nového přístroje je údajně žádanější, než mobilní přístup k internetu.
A jak toto zjištění vidíte vy? Je pro vás v terénu důležitější informace z internetu protlačená paketovými daty jednoduchého prohlížeče, nebo ze satelitu seslaná a řádně zpracovaná informace o aktuální poloze?

Diskuze (17) Další článek: Výprodej u O2: LG Shine, Nokia E61, Samsung Z400

Témata článku: Ostatní, Hodinky, Mobilní internet, GPS, Anketa, Internet, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39