Mobil nebo hodinky? GPS nebo mobilní internet? (anketa)

Výzkumy a statistiky, to je často jen nuda a šeď. Některé ankety ale mohou přinést zajímavé výsledky. Většinou probíhají tak, že se na položenou otázku nabídne několik variant odpovědí a teprve po jejím zodpovězení se účastník dozví výsledky znázorněné absolutním počtem hlasů nebo jejich procentuální částí. Nám se ale podařilo získat dva docela překvapivé údaje, a proto to dnes na MobilManii uděláme přesně obráceně. Předpoklady stanovené následujícími dvěma tvrzeními ověříme anketou. Věříme, že budete odpovídat upřímně, nikoliv se záměrem úmyslného vyvrácení tvrzení.

Zjištěné číslo 1: bylo spočítáno, že 60 % uživatelů mobilních telefonů používá svůj mobil ke zjištění aktuálního času častěji, než klasické náramkové hodinky.
Tento výzkum byl proveden na malém a tedy značně nereprezentativním počtu respondentů. A protože v tomto případě není tak složité zjištění ověřit, najdete u této bleskovky malou anketu: Nosíte náramkové hodinky, nebo se raději kvůli přesnému času spoléháte na svůj mobilní telefon?

Zjištěné číslo 2: popularita jednotky GPS integrované do mobilního telefonu stále stoupá a při koupi nového přístroje je údajně žádanější, než mobilní přístup k internetu.
A jak toto zjištění vidíte vy? Je pro vás v terénu důležitější informace z internetu protlačená paketovými daty jednoduchého prohlížeče, nebo ze satelitu seslaná a řádně zpracovaná informace o aktuální poloze?

Diskuze (17) Další článek: Výprodej u O2: LG Shine, Nokia E61, Samsung Z400

Témata článku: Ostatní, Hodinky, GPS, Mobilní internet, Anketa, Mobil, Internet

Určitě si přečtěte