MobilMania pátrá a informuje: Oskarova tajná služba „Po svém“

Oskar příští středu pořádá tiskovou konferenci, na které se chystá představit nové služby. Podle našich informací bude jednou z nich program Po svém, o kterém jsme poprvé psali už před několika týdny a o kterém nyní víme mnohem víc. Naše zdroje nejsou oficiální a tiskové oddělení operátora nechtělo informace komentovat, máme však dobrý důvod jim věřit

Služba Po svém bude takový obchod mezi Oskarem a jeho zákazníky. Operátor se o ně částečně přestane starat a za to budou moci telefonovat levněji. Nebudou mít přístup na živou infolinku, ale jen do automatické hlasové, internetové nebo SMS samoobluhy; nebudou dostávat faktury a složenky, ale pouze elektronické vyúčtování. Za to, že si všechno budou dělat „Po svém“, se jim Oskar odmění o 20 % nižšími sazbami za telefonování.

V ceníku, který se nedávno na chvíli objevil na webu Oskara a který je v tabulce, vidíme, že služba Po svém bude k dispozici pouze tarifu 50 Naplno a vyšším programům:

Oskarovy tarify Rozjezd Naplno 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno
Volné minuty 0 50 150 300
Měsíční paušál 60 Kč 298 Kč 714 Kč 1 190 Kč
Volání do všech sítí v ČR/za min. 5,95 Kč 5,36 Kč 4,76 Kč 4,17 Kč
Volání do všech sítí v ČR v rámci služby Po svém/za min. 5,95 Kč 4,28 Kč 3,81 Kč 3,33 Kč

Možnou variantou je také dvacetiprocentní sleva z celého vyúčtování, nejen ze sazeb pro volání. Zde se naše zdroje úplně neshodují.

Oskar na svém webu zapomněl ještě jednu zmínku o programu Po svém. V tomto PDF se dočtete, že v případě využívání Po svém vám informační SMS o vyúčtování chodí samy od sebe, bez objednávání. Je to další střípek, který přesně zapadá mezi ostatní.

Není úplně pravda, že by přístup na živou infolinku byl úplně zakázán, bude ale zpoplatněn velmi vysokou sazbou. Faktury se budou platit inkasem nebo přes bankovní kartu SIM, zatím nemáme informace, jestli bude možný i bankovní převod. Program Po svém bude určen jen fyzickým osobám, nikoli firemním zákazníkům.

Otázkou zatím je, jak Oskar vybere uživatele, kteří na tuto službu budou mít nárok. Zaslechli jsme totiž, že by to neměli být úplně všichni, ale jen ti, kteří zvládnou plně elektronickou komunikaci a projdou určitým testem či konzultací.

Na další informace a podrobnosti budeme muset počkat až do středeční tiskové konference. Naše zdroje ale stejně jako v dalších podobných případech nejsou oficiální, stále proto počítejte s tím, že nakonec něco může být ještě trochu jinak.

Diskuze (102) Další článek: Kompletní průvodce mobilními viry

Témata článku: Služba, MobilMania, Mobil, Oskar, Střípek

Určitě si přečtěte