Mobilní divize LG je koulí na noze celé korporace. Jak firma zastaví propad tržeb?

Mobilní divize LG je koulí na noze celé korporace. Jak firma zastaví propad tržeb?

LG zveřejnilo hospodářské výsledky za 3. kalendářní čtvrtletí letošního roku. Čísla jsou tentokrát méně optimistická než ve stejném období loni a firma si o stejný objem (necelých 6 %) v tržbách pohoršila i mezikvartálně. LG Electronics během července až září vykázala tržby ve výši 11,8 miliardy dolarů a podařilo se jí vytvořit provozní zisk 253 milionu dolarů.

Po odečtení neprovozních nákladů a korporátní daně skončilo LG v čisté ztrátě 71 milionů dolarů. Šampiony korporace jsou divize Home Entertainment (audio/video) a Home Appliance & Air Solution (domácí spotřebiče a klimatizace). Nejproblémovější je naopak mobilní divize Mobile Communications, která stáhla za letní čtvrtletí celou korporaci ke dnu.

LG nedělá špatné smartphony, ale neumí je tak dobře prodat jako někteří konkurenti. Částečně modulární LG G5 ovšem zrovna velký hit nebylo a na modely přehuštěné střední třídy (u LG zástupci X Series) nikdo pozornost zákazníků nenaláká. LG tak ve sledovaném období prodalo pouze 13,5 milionu smartphonů a mobilní divize vygenerovala tržby na úrovni 2,3 miliardy dolarů. To je jen necelých 20 % na celkových tržbách korporace. LG je tak ve velkém kontrastu s konkurenčními výrobci elektroniky Applem a Samsungem, kde mobilní byznys tvoří okolo 60 % tržeb.

Kvůli vysokým nákladům na marketing nepříliš úspěšného LG G5 a také na restrukturalizaci divize (která se projevila například nelogickým přemístěním řízení tuzemského mobilního byznysu do Polska, byť v ČR pobočka LG nadále zůstává) se mobilní divize dostala do opravdu nepříjemné ztráty více než 389 milionů dolarů. Prioritou LG pro poslední letošní čtvrtletí zůstává model LG V20 a doplňkové modely v řadách X a K.

Témata článku: LG, Smartphony, Hospodaření a finance, LG G5, LG G5 SE, LG V20, Mobilní divize, Divize, Mobil

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kuba Veselý 28. 10. 2016 22:05:25
    LG by melo prestat delat ukvapena rozhodnuti a zacit delat normalni...
  • Peter Palacka 28. 10. 2016 15:28:12
    Tiez som si po g4 kupil g5 a co sa tyka dizajnu tak je to obrovsky skok do...
  • John Face 28. 10. 2016 11:07:40
    Měl jsem rok G4 a díky svižnému systému a dobrému fotoaparátu (video...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení