Mobilní Messenger bude již brzy prošpikován „zájmovými“ reklamami

Aplikace Messenger od Facebooku brzy začne zobrazovat reklamy. Americký gigant ukončil beta testování v Thajsku a Austrálii, a brzy plánuje nasadit „ostrou“ verzi reklam po celém světě. Facebook se na svých informačních stránkách sice ohání tím, že reklamy „pomohou uživatelům s objevením značek a firem, které jsou relevantní k jejich zájmům“, příjmy z reklam jsou však skutečným důvodem číslo jedna.

Reklamy se budou zobrazovat na základní stránce aplikace, a to uprostřed, mezi aktuálními a staršími konverzacemi. A pokud bude reklam více, bude možné je rolovat směrem do stran. Po kliknutí na banner přejdete na webovou stránku odpovídající nabídky. Podle některých screenshotů na stránkách podpory pro reklamu v Messengeru bude možné reklamu před kontextovou nabídku i úplně schovat.

Mezi další typy reklam patří prokliky z Facebooku do Messengeru, např. pro přímé kontaktování prodejce, a také sponzorované zprávy, které se vám objeví „zamíchané“ mezi konverzacemi s vašimi přáteli.

Facebook umí nově vyhledat a připojit vás na veřejnou Wi-Fi:

Zdroj Facebook

Diskuze (13) Další článek: Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Témata článku: Ostatní, Messenger, Facebook, Sociální sítě, Reklama, Austrálie, Kampaň, Marketing, Thajsko, Základní stránka, Kontextová nabídka, Mobil, Mobil m, Stránka, Mobilní messenger, Typ reklam, Proklik, Aplikace, Webová stránka, Konverzace, Celý svět, Ostrá verze, Americký gigant, Skutečný důvod, Veřejná Wi-fi

Určitě si přečtěte