Mobilní nesmysly: nádobka na léky s podporou SMS

Dr. David Green z Jihoafrické republiky vynalezl nádobku na léky, která sama dokáže připomenout, že je čas vzít si další pilulku. Čekáte vestavěné hodiny s možností upozornění? Proč to dělat jednoduše, když na to můžeme jít vědecky...

Klepněte pro větší obrázek

V modrém nástavci lahvičky je datový modul s kartou SIM, který prostřednictvím SMS komunikuje se vzdáleným serverem. Ten provozuje například nemocnice. Vždy, jakmile pacient otevře lahvičku, aby si vzal svůj lék, se automaticky odešle textovka. Čas odeslání se kontroluje s nastaveným harmonogramem a když se od něj příliš liší, pacient na svůj mobil dostane upozornění – třeba, že je čas vzít si další dávku. Pokud se ani potom server nedočká reakce, stejným způsobem upozorní předem zvoleného příbuzného nebo pečovatelskou službu, aby zjistila, co se děje.

Systém samozřejmě není schopný zjistit, jestli si člověk po otevření lahvičky lék skutečně vzal. Nerozezná ani, jestli omylem nepožil víc tabletek, než je vhodné. Jde vlastně jen o obyčejné upomínky doplněné o zpětnou vazbu, takže neozývají pokaždé. Člověk si tedy stejně musí nastavit vlastní upozornění.

Další informace: web výrobce

Diskuze (1) Další článek: Eurotel dnes v 10.00 představí nové tarify: sledujte MobilManii

Témata článku: SMS, Nesmysl, Mobil

Určitě si přečtěte