Mobilní nesmysly: nádobka na léky s podporou SMS

Mobilní nesmysly: nádobka na léky s podporou SMS

Dr. David Green z Jihoafrické republiky vynalezl nádobku na léky, která sama dokáže připomenout, že je čas vzít si další pilulku. Čekáte vestavěné hodiny s možností upozornění? Proč to dělat jednoduše, když na to můžeme jít vědecky...

Klepněte pro větší obrázek

V modrém nástavci lahvičky je datový modul s kartou SIM, který prostřednictvím SMS komunikuje se vzdáleným serverem. Ten provozuje například nemocnice. Vždy, jakmile pacient otevře lahvičku, aby si vzal svůj lék, se automaticky odešle textovka. Čas odeslání se kontroluje s nastaveným harmonogramem a když se od něj příliš liší, pacient na svůj mobil dostane upozornění – třeba, že je čas vzít si další dávku. Pokud se ani potom server nedočká reakce, stejným způsobem upozorní předem zvoleného příbuzného nebo pečovatelskou službu, aby zjistila, co se děje.

Systém samozřejmě není schopný zjistit, jestli si člověk po otevření lahvičky lék skutečně vzal. Nerozezná ani, jestli omylem nepožil víc tabletek, než je vhodné. Jde vlastně jen o obyčejné upomínky doplněné o zpětnou vazbu, takže neozývají pokaždé. Člověk si tedy stejně musí nastavit vlastní upozornění.

Další informace: web výrobce

Témata článku: SMS

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • -LK-, -LK- 27. 1. 2005 14:42:35
    Takže nestačí, že nabíjíme telefony, PDA, foťáky apod., ale budeme nabíjet...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení