Mobilní Opera se po roce vrací ke Googlu

Od nynějška se budou uživatelé oblíbených mobilních prohlížečů Opera Mini pro telefony s Javou a Opera Mobile pro operační systémy Symbian a Windows Mobile opět setkávat v nově instalovaných verzích s výchozím vyhledávačem Google. Podle zpravodajského serveru Lupa.cz se tak Opera rozhodla vystřídat více než po roce konkurenční portál Yahoo. Skalní uživatelé změnu většinou vítají, předtím byli na Google v Opeře zvyklí dlouhých sedm let.

Opera Mini patří mimo vestavěné browsery jednotlivých výrobců mezi nejčastěji používané prohlížeče na displejích mobilních telefonů. Důvodem je její uživatelská přívětivost, menší nároky na přenos dat, přehlednější zobrazování stránek a hlavně fakt, že je k dispozici ke stažení zdarma.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Mobil, Opera, Výchozí vyhledávač, Uživatelská přívětivost

Určitě si přečtěte

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

** Vzhled alá LG G6 znamená drobné rámečky ** Displej s poměrem stran 2:1 je zajímavý bonus ** Zajímavá je i cena, jedná se tedy o úspěšný mix?

Dnes | Vrbacký Jakub | 2

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

** Hodinky mají svůj platební systém, v ČR jim ale zatím chybí podpora ** Jejich velkou předností je baterie, která je v chodu udrží i celý týden

14.  12.  2017 | Měchura Milan | 7