Mobilní příslušenství vydělá víc než smartphony

Se zajímavou statistikou přišla analytická společnost ABI Research. Ta odhaduje, že se na trhu s mobilním příslušenstvím za rok 2007 vydělá přes 32 miliard dolarů. A to je o více než čtyři miliardy více, než se očekává od zisku prodejem chytrých telefonů s otevřeným operačním systémem.

Kromě funkčních doplňků pro mobilní telefony, jako jsou handsfree, sluchátka apod. se na zisku velkou měrou podílí i čistě módní doplňky v podobě přívěsků, ozdobných pouzder nebo třeba stojánků na mobil. Přibližně 77% příslušenství je prodáváno samostatně, zbytek se přibaluje k novým telefonům.

Podle výzkumu se dále předpokládá, že trh s mobilním příslušenstvím bude nadále výrazně vzrůstat a v roce 2012 přinese až 80 miliard dolarů zisku.

Diskuze (4) Další článek: HTC představí nový způsob ovládání

Témata článku: Mobilní příslušenství, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11