Mobilní reklama u Vodafonu láká silné značky

Letos v září spustil Vodafone službu Student SMS Grátis. Studenti tak mají možnost poslat každý den až 300 krátkých zpráv do všech sítí zdarma. Výměnou za to ale sledují ve svém mobilu reklamu. Právě reklama je zdrojem, ze kterého Vodafone pokrývá náklady na tuto službu. Od letošního září vyzkoušelo nový reklamní kanál Vodafonu více než dvacet inzerentů.

Mobilní reklama oslovila společnosti ve zcela rozličných odvětvích: finance a pojišťovnictví (Direct pojišťovna, Komerční banka, AIG, ING, Wüstenrot), spotřební zboží (Grand Optical, Pepsi, Baťa, Hartmann, Wrigley, Sony), automobilový průmysl (Jaguár, Barum Continental), cestovní ruch (Asiana), pracovní portály (Práce.cz, Jobs.cz), zábavný průmysl (Blue Sky Film Distribution), mobilní obsah (Mobie TV), IT (Microsoft) a energie (ČEZ). První úspěchy realizovaných kampaní přilákaly i takové značky jako Microsoft nebo Pepsi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kampaň, která na začátku školního roku provázela spuštění služby Student SMS Grátis

Mobilní reklama je novým fenoménem v oblasti reklamního trhu, jelikož přináší benefity pro všechny zúčastněné strany. Inzerent dokáže přesně zacílit, dostat se velmi blízko k zákazníkovi (až do jeho mobilního telefonu) a velmi přesně měřit odezvu kampaně. Zákazník zase získává zdarma mobilní služby za vyžádanou reklamu dle zadaných demografických kritérií. Reklamu získává pouze zákazník, který se pro službu na principu mobilní reklamy zaregistruje a s jejím příjmem na svůj telefon souhlasí.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Reklama, Mobil, Nový fenomén, Voda, Pepsi

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34