Mobilní servis: Záhada mms2.eurotel.cz je vyřešena

Včera jsem procházel statistiky a mezi nimi také konkrétně klíčová slova, ze kterých se na MobilManii dostávají lidé z internetových vyhledávačů. Asi byste si netipli, že mezi prvními slovy u vyhledávače Seznam.cz je zdánlivě nezajímavá internetová adresa mms2.eurotel.cz. Hned kousek vedle je potom delší varianta mms2.eurotel.cz id.

Co to znamená? Je to obsah textové zprávy, kterou u Eurotelu dostanete, když vám někdo pošle multimediální zprávu MMS a vy nemáte tuto službu aktivní. Celá zpráva vypadá například takto:

Nova multimedialni zprava na http://mms2.eurotel.cz id zpravy: A23SDA455, heslo: SDA3434ADSD, od:602123456, platnost zpravy:4 dny.

S touto šifrou má zjevně hodně uživatelů problém. Neznamená ale nic jiného. než že mají navštívit internetové stránky mms2.eurotel.cz, klepnout na odkaz „Přihlášení do centra zpráv“ a do políček Identifikátor zprávy a Heslo zadat uvedené ID zprávy a heslo. Zaslanou MMS si tímto způsobem potom mohou prohlédnout na počítači. Pokud mají telefon, který umí pracovat s MMS, je lepší nechat si tuto službu na infolince aktivovat – je to zdarma a multimediální zprávy včetně obrázků už potom budou chodit přímo na telefon.

Bylo by ale určitě lepší, kdyby Eurotel posílal informační MMS například v tomto znění:

Prisla nova MMS, muzete si ji prohlednout na internetu, na adrese mms2.eurotel.cz. ID zpravy: A23SDA455, heslo: SDA3434ADSD, od: 602123456, platnost: 4 dny.

Témata článku: EU, Servis, Mobil, Euro, MMS, Záhada

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan