Mobilní telefon G-Tek PWG500: dvě karty SIM, Bluetooth a WiFi

Na veletrhu Computex představila málo známá tchajwanská firma G-Tek unikátní mobilní telefon s označením PWG500. Jako jeden z mála nových mobilních telefonů není zaměřen na multimédia a tak v něm nenajdete takové „zbytečnosti“ jako přehrávač MP3 nebo fotoaparát. Dokonce se obejde bez barevného displeje a nabízí jen malý monochromatický displej s rozlišením 98 × 64 bodů. A čím je tento přístroj tak zvláštní? Pomineme-li netradiční design s funkčními tlačítky rozloženými kolem displeje, je to především jeho schopnost telefonovat. Tento mobil má podporu všech čtyř GSM pásem (850/900/1800/1900) a pokud jste v dosahu WiFi sítě, můžete volat téměř zdarma přes internet. Telefon je k tomu vybaven příslušnou aplikací, která dokáže obsloužit až deset poskytovatelů internetového volání. A pokud byste chtěli za telefonování ještě ušetřit, můžete si pořídit dva telefonní tarify a volat z toho, který je v daný okamžik nejvýhodnější. Telefon je totiž vybaven hned dvěma sloty pro karty SIM.

Přístroj dokáže pracovat i jako GPRS/WiFi modem pro počítač, se kterým se spojí prostřednictvím kabelu (USB 2.0) nebo bezdrátově přes Bluetooth. Slot pro dvě SIM karty tedy najdete využití například pro kombinaci karty pro volání a pro datové služby. Uvnitř telefonu tepe procesor Intel PXA255 na frekvenci 255 MHz a vše řídí operační systém Linux. O energii se stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1150 mAh, který zaručí výdrž až 72 hodin v pohotovostním režimu při aktivovaném WiFi a čtyři hodiny hovoru. Rozměry jsou 100 × 60 × 22 mm a váha 128. Cena by se měla v přepočtu pohybovat kolem patnácti tisíc korun. Zatím ale ani netušíme, zda se telefon vůbec dostane i na evropský trh.

Témata článku: Bluetooth, Karta, Mobilní telefon, SIM, Mobil, Telefon, BLU

Určitě si přečtěte

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 51

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4