Mobilní terminál na platbu kartou může mít každý, stojí jen 3 999 Kč

Mobilní terminál na platbu kartou může mít každý, stojí jen 3 999 Kč

Už během října by měla Telefónica spustit pilotní projekt mobilních platebních terminálů, které umožní platby kartami nebo mobilním telefonem v podstatě kdekoliv. Projekt cílí na menší podnikatele a živnostníky, kteří prý kvůli nedostupnosti plateb kartami přicházejí o klienty.

Klepněte pro větší obrázek 
Mobilní řešení přijímání platebních karet nazvané mPO2S umožní prostřednictvím mobilního POS terminálu přijímat bezkontaktní platební karty či platby mobilním telefonem.

„Naše řešení je komplexní, ale přitom dostupné. V rámci pilotního provozu získají naši partneři z řad malých firem a živnostníků terminál zdarma, po ukončení pilotu si jej budou moci odkoupit za zvýhodněnou cenu 3 999 Kč,“ uvedl Josef Puczok, který je za vývoj produktu mPO2S zodpovědný. V pilotní fázi tak bude pro provozovatele terminálu představit jediný výdaj poplatek za transakci ve výši 2,79 %.

Devadesát tisíc platebních terminálů

V současné době je v České republice přes 90 tisíc platebních terminálů na zhruba 64 tisících místech. „Věříme, že mobilní platební terminál mPO2S může mít do pěti let dalších 30 - 50 tisíc firem či podnikatelů, takže bychom stávající počet akceptačních míst mohli téměř zdvojnásobit,“ míní Josef Puczok.

Telefónica své řešení mPO2S připravuje ve spolupráci s bankou ČSOB. Provozovatel terminálu ještě potřebuje smartphone/tablet s Androidem či Apple iOS a připojení k internetu. Speciální aplikace funguje jako přenosná pokladna a zároveň zajišťuje komunikaci mezi terminálem a bankou. Terminál, který slouží pro samotnou platbu a její potvrzení zákazníkem, je s mobilem propojen prostřednictvím Bluetooth.

Pod průměrem Evropské unie

Podle údajů Evropské centrální banky za rok 2011 připadá v tuzemsku zhruba 9700 terminálů na milion obyvatel. Průměr EU činí 19 400 a vedoucí Finsko má dokonce 37 700 terminálů na milion obyvatel.

Aby Česko dohnalo unijní průměr, potřebuje mít 160 tisíc terminálů. „Pokud by se růst nových terminálů na domácím trhu vyvíjel stejným tempem jako doposud, tak bychom k tomu potřebovali patnáct let,“ podotýká Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Česko a Slovensko.

Témata článku: Tablety, O2, Smartphony, Příslušenství, Karta, Sto, Mobil, Regionální manažer, Marcel Gajdoš

Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

** Čistý Android není pro každého ** Na svou třídu bohatá porce výkonu ** Na fotkách a výdrži by to chtělo ještě zapracovat

Včera | Herodek Martin | 7

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

** Idol 5S je nejvyšší telefon z portfolia Alcatelu, výbavou ale spadá do střední třídy ** Hlavním benefitem má být kvalitní zvuk se stereo reproduktory ** Zaujmout zahodlá i skvělým designem a kvalitním hliníkovým tělem

17.  11.  2017 | Miksa Martin | 1

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

** 5T je nový vlajkový model značky OnePlus ** Hlavní změnou je větší displej s tenkými rámečky ** Zachována zůstává špičková výbava, ale také cena

16.  11.  2017 | Miksa Martin | 35