Mobilní zvěsti: Motorola možná skončí s výrobou telefonů

Vypadá to, že Motorola brzy opustí velkou pětku výrobců mobilních telefonů. A to nikoli pouze v žebříčcích prodeje, ve kterých se neustále propadá (přehled za rok 2007 najdete v tomto článku), ale také v oblasti výroby. Podle analytika z Nomura International Richarda Windsora by se Motorola měla nadále soustředit hlavně na podnikání v oblasti vládních zakázek. Prodeje mobilních zařízení totiž neustále klesají a podle jeho názoru výrobce ani případní zájemci o koupi mobilní divize z Číny zatím nepřišli se žádným významnějším impulzem, jak příjmy opět zvýšit. Hlavní příčinu neúspěchu Windsor vidí v nešťastně zvolené platformě a softwaru, na kterém většina Motorol běží. Ke konstrukční stránce ani k designu naopak výhrady nemá.

Poslední významnější úspěch s mobilními telefony Motorola zaznamenala před třemi lety s dnes už legendárním modelem Razr V3. Od té doby se jí dlouhodobě nedaří, nejvíce přitom ztrácí na domácím americkém trhu.

Zdroj: MarketWatch

Témata článku: Motorola, Nomu, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Mobil, Motor, Telefon

Určitě si přečtěte

Nomu S30 je tank s obří baterií a značkovými komponenty [preview]

Nomu S30 je tank s obří baterií a značkovými komponenty [preview]

** Neznámá značka přináší překvapivě lákavý mix. ** Odolá nárazu, vodě, má masivní baterii a pořádnou paměť. ** ...bohužel také vyšší cenu.

12.  5.  2017 | Kůžel Filip | 7

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1