Mobilním Windows se daří – HTC hlásí rekordní tržby

Tchajwanská společnost HTC, specializující se na výrobu chytrých mobilních telefonů a komunikátorů s operačním systémem Windows Mobile, vydala tiskovou zprávu o prodejních a finančních výsledcích za uplynulý rok.

Celkový brat za rok 2005 dosáhl 72,775 miliónů nových tchajwanských dolarů, což přibližně odpovídá 2 325 miliónům dolarů amerických. Znamená to meziroční nárůst o 99,95 %. Zisk před zdaněním z toho činí 12,086 miliónů nových tchajwanských dolarů, tedy 386 miliónů amerických dolarů. O prudkém nárůstu prodeje komunikátorů značky HTC svědčí fakt, že 5,129 nových tchajwanských dolarů z celkového ročního zisku přibylo na konto společnosti v posledním čtvrtletí minulého roku.

HTC prodává své komunikátory převážně u operátorů, kde produkty zpravidla nesou jméno operátora, nebo také pod značkou Qtek. V nabídce T-Mobilu najdete přístroje HTC pod názvy MDA Compact a MDA Vario, u Eurotelu s názvy Qtek 8310 a Qtek 9100. Ve volném prodeji už se také objevil špičkový komunikátor HTC pro sítě třetí generace Qtek 9000 (například zde).

Spolu s prodejem komunikátorů, roste pochopitelně obliba operačního systému Windows Mobile. Můžeme samozřejmě hledat i zcela opačnou souvislost. Jak k tiskové zprávě správně poznamenal server msmobiles.com, HTC musí přijít s novými přístroji podporující sítě třetí generace, chce-li pomýšlet na stejný úspěch i v příštím roce.

Tip: přečtěte si rozsáhlou megarecenzi smartphonu Qtek 8310

Diskuze (41) Další článek: Anketa: těšíte se na Vodafone?

Témata článku: HTC, Qtek 8310, T-Mobile MDA Compact, T-Mobile MDA Vario, Mobilní windows, Mobil, Rekord, Tržby

Určitě si přečtěte