Motorola má patent na nezničitelný displej. Zahřeje se a sám se opraví

Mnozí se s tím už setkali. Ačkoliv byl displej jejich mobilního telefonu chráněn všemožnými technologiemi proti pádu, stejně nakonec dopadl na drobný kamínek tak nešťastným způsobem, že se okamžitě rozlámal.

Motorola ve své čerstvě publikované patentové přihlášce slibuje, že by tomu jednoho dne mohl být definitivní konec. V případě poškození části displeje by totiž mobil detekoval plochu poničení a aktivoval by speciální topné tělísko, které by daný prostor zahřálo.

Díky zvýšené teplotě by se plastické části opět spojily a vyhladily. Zní tako jako sci-fi, ale jedná se o obdobu technologie paměťového polymeru, který stačí při deformaci lehce zahřát, aby se vrátil do původní podoby. Displeji by v tomto pomohl samozřejmě poněkud sofistikovanější systém.

Takže ještě vymyslet technologii proti škrábancům na kovovém těle a nebudeme muset stále dokola kupovat nové telefony. To by si ale asi výrobci nepřáli.

Diskuze (4) Další článek: Nokia 8: Bude „bothie“ stačit na souboj s nejlepšími?

Témata článku: Motorola, Technologie, Displeje, Prototyp, Patent, Nešťastný způsob, Případ poškození, Kovové tělo, Mobilní telefon, Definitivní konec, Zvýšená teplota, Sofistikovaný systém, Displej, Polymer, Tělísko, Nový telefon, Motor, Poškození, USPTO, Force edition, Původní podoba

Určitě si přečtěte