Motorola MC55: nový tank mezi mobily

Motorola uvádí na trh dosud nejmenší a nejlehčí EDA (enterprise digital assistent), model Motorola MC55. Zařízení v sobě spojuje funkce mobilního telefonu, rádiové stanice, snímače čárových kódů, digitálního fotoaparátu, mobilního terminálu a lokalizačního zařízení. Typ MC55 se bude prodávat ve dvou variantách: MC5590 a MC5574 (pro Evropu je určen druhý jmenovaný).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
EDA Motorola MC55 v obou variantách

EDA disponuje 3,5 palcovým QVGA displejem s rozlišením 320 × 240 pixelů, odolným tělem, 2Mpx fotoaparátem, slotem na karty microSD a plnou QWERTY klávesnicí. Digitální asistent je vybavený modulem Wi-Fi (802.11a/b/g) a Bluetooth, co se mobilních dat týče, jsou tu GPRS a EDGE, rychlejší 3G chybí. Procesor nese označení Marvell XScale PXA270 a pracuje na frekvenci 520 MHz. Operační paměť má přijatelnou hodnotu 128 MB, vnitřní flash-paměť je 256 MB. Operačním systémem je osvědčený Microsoft Windows Mobile 6.1. Cenu výrobce neuvádí.

TIP: chcete vědět, jak vypadá takový tank mezi mobily v reálném nasazení, co všechno umí, co vydrží a kolik desítek tisíc stojí? Přečtěte si test lehce obrněné Motoroly MC35, nebo ultimátního modelu Motorola MC75

Další informace: Motorola

Diskuze (8) Další článek: Zájem o mobilní internet v Česku prudce roste

Témata článku: Motorola, Mez, Mobil, Tank, Motor

Určitě si přečtěte