Motorola Ming: linuxový komunikátor míří do Evropy

Motorola včera představila vylepšenou verzi svého komunikátoru postaveného na operačním systému Linux. Původní verze komunikátoru se již nějakou dobu prodává v Číně a Motorola tam s ní slaví velké úspěchy. Z tohoto důvodu se jej rozhodla uvést i na evropský trh.

Oproti starší verzi přibyla ve výbavě podpora technologie EDGE. Jinak se stále jedná o komunikátor s velkým dotykovým displejem, který se ovládá jen prostřednictvím dotykového pera a několika funkčních tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oficiální údaje jsou velmi strohé, ale předpokládáme, že srdcem komunikátoru opět bude procesor Intel PXA270. Displej s rozlišením 240 × 320 bodů a podporou 262 tisíc barev zůstane zřejmě také stejný. Z další výbavy stojí za zmínku dvoumegapixelový fotoaparát s digitálním zoomem, integrované FM rádio nebo přehrávač RealPlayer, jehož produkci si budete moci poslechnout i přes bezdrátová bluetoothová sluchátka. O dostatek paměťového prostoru se postarají paměťové karty microSD až do velikosti 2 GB. Praktickým doplňkem výbavy je mnohojazyčný slovník se zvukovým výstupem.

Motorola Ming by se měla na evropském trhu objevit již v prvním čtvrtletí tohoto roku. Zda ji najdeme i u nás ale zatím není jisté.

Diskuze (9) Další článek: Nokia N76: chytrá placatice

Témata článku: Motorola, Linux, Min, Komunikátor, Motor

Určitě si přečtěte