Motorola Ming: stylový linuxový komunikátor má nové jméno

Motorola vpouští na asijské trhy svůj nový komunikátor známý pod označením A1200. Aby se lépe prodával a rychleji zažil mezi uživateli, dostal jméno Ming. Jedná se o čínský znak, který můžeme přeložit jako „jasný“ nebo „čistý“. Poukazuje například na čistotu designu a jasnost výborného displeje. Srovnání se najde mnoho a výrobce už má jistě dobře naplánované všelijaká marketingová lákadla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola Ming zaujme především svým velmi elegantním designem. Ovládá se pouze prostřednictvím dotykového displeje a základních funkčních tlačítek pod ním. Softwarovým základem je operační systém Linux.

Přístroj bude fungovat v sítích GSM pásem 900/1800/1900 MHz a podporuje datové přenosy GPRS. Uvnitř je schován procesor Intel PXA270 prozatím neznámé frekvence. Zobrazovací jednotka pracuje s rozlišením 240 × 320 bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev. O zábavu se postará přehrávač různorodých multimediálních formátů a také dvoumegapixelový fotoaparát, který dokáže „přečíst“ text a převést jej do digitální podoby. Dostatek paměti zajistí paměťové karty typu TransFlash. Příjemným překvapením je nízká hmotnost 95 g.

Diskuze (4) Další článek: Jablotron GDP-04 naživo: desetkrát větší mobil

Témata článku: Motorola, Linux, Min, Komunikátor, Nové jméno, Styl, Motor

Určitě si přečtěte