Motorola přestavila nový Rokr E2: hudba na Linuxu

Motorola dnes zřejmě představila druhý hudební telefon v řadě Rokr, model E2. Pochyby jsou trochu na místě, protože oficiální místa, kde bychom takové oznámení hledali, stále mlčí. Server PhoneScoop o tom ale píše jako o hotové věci a protože jedna z dnešních tiskových zpráv Motoroly zmiňuje Rokr E2 v minulém čas, možná jde jen o špatnou koordinaci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola Rokr E2 vypadá přesně tak, jako na obrázcích, které unikly koncem loňského roku. Design bychom asi opět nehodnotili jako příliš průlomový, máme pocit, že Motorola s výjimkou tenkého Razru a jeho nástupců spíš přešlapuje na místě.

Novou informací je, že Rokr E2 je postaven na operačním systému se základem Linuxu a Javy. Má dvoupalcový displej s rozlišením 240 × 320 bodů, megapixelový fotoaparát a bleskem a podporuje paměťové karty formátu SD. Pro spojení s počítačem nabídne rychlé rozhraní USB 2.0, velmi se bude hodit zdířka pro standardní „tlustý“ jack 3,5 mm.

Na boční straně telelefonu jsou ovládací prvky MP3 přehrávače. Ten si porozumí s formáty MP3, AAC, WMA a Real. Přehrávačem tentokrát není program iTunes, nesetkáme se proto ani s omezením na sto skladeb jako u Rokru E1. Kromě digitální hudby dokáže telefon naladit i rozhlasové stanice. Porozumí si s bluetoothovými stereo sluchátky. Pro prohlížení internetových stránek je připraven prohlížeč Opera.

Motorola Rokr E2 by se měla objevit v prodeji v první polovině roku 2006.


Oživeno: stačilo chvíli počkat a oficiální informace jsou tady, včetně kvalitních obrázků.

Diskuze (3) Další článek: Eurotel zveřejnil cenu za přenesení čísla

Témata článku: Motorola, Linux, Motorola Rokr E2, Nový rok, Motor, Rok, Hudba

Určitě si přečtěte