Motorola Q11 prozrazuje víc ze svého tajemství

O Motorole Q11 nepíšeme na MobilManii poprvé, první zmínku jste si již mohli přečíst před dvěma týdny v tomto článku. Tenkrát se však jednalo o pouhou zmínku o možném vývoji přístroje, kdy jsme ještě neznali ani vzhled, ani funkční výbavu. O něco později se začaly objevovat informace o výbavě, které jako první přinesla SmartMania. Nyní se na internetu objevily další snímky tohoto přístroje a také podrobnější popis funkcí. Motorole Q11 nechybí podpora Wi-Fi, z mobilních dat se však bohužel musíme smířit pouze s GPRS a EDGE. Chybějící podpora sítí třetí generace se současným komunikátorům nedá odpouštět, alespoň pokud mají v plánu uspět v Evropě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nové Motorole by naopak neměl chybět GPS modul, dostatečná kapacita paměti RAM a také svižný procesor. Dalším omezením může být podpora paměťových karet jen do velikosti 2 GB, navíc pro kompatibilitu aplikací není nejlepším řešením QVGA displej orientovaný do landscape módu (tedy na šířku). Nelíbí se mi ani nestandardní 2,5 mm audio konektor, pochvalu naopak zaslouží miniUSB konektor.Fotoaparát má rozlišení 3 megapixely, bohužel zatím nic nenasvědčuje přítomnosti autofocusu.

Uvedené specifikace zatím nejsou konečné a mohou se u finálního telefonu lišit. Přiznávám se, že vzhledově se mi předchůdce (Motorola Q9h) líbila mnohem více a dlouho jsem zvažoval její pořízení. Novinka sice není tak pěkná, zato má lepší výbavu a své uživatele by si najít mohla. Uvidíme, zda tento model pomůže udržet Motorolu nad vodou.

Zdroj: slashphone

Váš názor Další článek: Nabídka týdne: 8 Mb/s ADSL od O2 za 600 Kč měsíčně

Témata článku: Motorola, Motorola Q11, Motorola Q9h, Tajemství, Motor, Dostatečná kapacita, Finální telefon

Určitě si přečtěte