Motorola Rokr E6: hudební komunikátor s Linuxem

Motorola Rokr E6: hudební komunikátor s Linuxem

Sony Ericsson W950i nezůstane jediným zařízením svého druhu. S velmi podobnou koncepcí přišla Motorola se svým novým modelem Rokr E6. Jen 14,5 mm štíhlý kvádřík nese dotykový displej s QVGA rozlišením a s podporou 262 tisíc barev. Narozdíl od Sony Ericssonu nebude tento stroj určen výhradně pro poslech hudby a nabídne i dvoumegapixelový fotoaparát. Na druhou stranu nečekejte obří vnitřní paměť, spoléhat se bude na paměťové karty SD. V základním balení by měla být karta s kapacitou 2 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon má dále ve výbavě Bluetooth, standardní miniUSB konektor a také 3,5mm jack přímo na těle. Numerická klávesnice chybí, ovládání zajišťují funkční klávesy a pero. Softwarovým základem je operační systém na základě Linuxu. Spolupráce s Applem zřejmě vzala za své a tak se o přehrávání hudby stará přehrávač RealPlayer, který zajišťuje podporu souborů MP3, MPEG4, AAC+, WAV a RealAudio. K dispozici je také FM rádio.

Přístroj se začal prodávat v Číně za cenu odpovídající přibližně dvanácti tisícům korunám. Pracuje v běžných sítích GSM a tak je možné, že se dostane i do Evropy a třeba i k nám.

Témata článku: Motorola, Motorola Rokr E6, Sony Ericsson W950i

29 komentářů

Nejnovější komentáře

  • thebadscotch 4. 8. 2008 9:58:30
    jo de to zvyk je zvyk... měl sem i siemens sx1 takže mě tohle nějak...
  • vebecak 26. 6. 2008 17:01:53
    ja do nej taky chci jit a taky pres mobilky.cz. Pujdu tam osobne, snad me...
  • thebadscotch 16. 3. 2008 15:31:20
    tak sem si ho koupil... mobilky.cz ho maj za necelejch šest tak sem do...

komerční sdělení

Komerční sdělení