Motorola Rokr E6: hudební komunikátor s Linuxem

Sony Ericsson W950i nezůstane jediným zařízením svého druhu. S velmi podobnou koncepcí přišla Motorola se svým novým modelem Rokr E6. Jen 14,5 mm štíhlý kvádřík nese dotykový displej s QVGA rozlišením a s podporou 262 tisíc barev. Narozdíl od Sony Ericssonu nebude tento stroj určen výhradně pro poslech hudby a nabídne i dvoumegapixelový fotoaparát. Na druhou stranu nečekejte obří vnitřní paměť, spoléhat se bude na paměťové karty SD. V základním balení by měla být karta s kapacitou 2 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon má dále ve výbavě Bluetooth, standardní miniUSB konektor a také 3,5mm jack přímo na těle. Numerická klávesnice chybí, ovládání zajišťují funkční klávesy a pero. Softwarovým základem je operační systém na základě Linuxu. Spolupráce s Applem zřejmě vzala za své a tak se o přehrávání hudby stará přehrávač RealPlayer, který zajišťuje podporu souborů MP3, MPEG4, AAC+, WAV a RealAudio. K dispozici je také FM rádio.

Přístroj se začal prodávat v Číně za cenu odpovídající přibližně dvanácti tisícům korunám. Pracuje v běžných sítích GSM a tak je možné, že se dostane i do Evropy a třeba i k nám.

Diskuze (29) Další článek: T-Mobile upozorňuje: o víkednu nebudou dostupné některé služby

Témata článku: Motorola, Linux, Motorola Rokr E6, Sony Ericsson W950i, Komunikátor, Motor, Rok

Určitě si přečtěte