Motorola snižuje produkci a propustí tisíce zaměstnanců

Americký výrobce mobilních telefonů, společnost Motorola oznámila propouštění dalších 4 000 zaměstnanců a tím pádem snižuje svou produkci o šest procent. Výrobce současně oznámil, že kvůli slabším prodejům, než očekával, bude poslední čtvrtletí ztrátové. Ve své tiskové zprávě Motorola upřesňuje, že o práci přijde tři tisíce zaměstnanců z výroby, další tisícovka bude ze všech ostatních segmentů společnosti. Toto propouštění je další vlnou restrukturalizace společnosti, v říjnu již přišlo o práci 3 000 osob a není vyloučeno, že výhledově mohou být propuštěni i další.

Klepněte pro větší obrázek

„Tyto úkony, které jsme provedli v oblasti mobilních přístrojů, nám umožní redukovat náklady a připraví nás na zlepšení finanční rovnováhy v roce 2009,“ říká ředitel Motoroly Sanjay Jha a dodává: „Společně s našimi rozhodnutími a oznámeními nových produktů z posledního čtvrtletí uplynulého roku očekáváme meziroční úsporu zhruba 1,2 miliardy USD. Navíc podnikáme pokroky ve vývoji důležitých smartphonů pro rok 2009 a jsme potěšeni pozitivními reakcemi zákazníků.“

O tom, že se Motorola chystá šetřit svědčí i fakt, že byl pozastaven plán na osamostatnění mobilní divize jako samostatného subjektu. Značce klesají i prodeje, za uplynulé čtvrtletí bylo prodáno 19 milionů přístrojů, ve třetím čtvrtletí to bylo o 6 milionů více, zatímco poslední čtvrtletí roku 2007 vykazovalo prodejnost téměř 41 milionů přístrojů. Na příkladu Motoroly je zřejmé, že mobilní výrobci se chystají na nejchudší rok poslední doby, na svět doléhá ekonomická krize, telefonům chybí inovace a zákazníci již nebudou zvyklí utrácet peníze za předražené přístroje.

Diskuze (3) Další článek: SMS bomber: zbraň v rukou parlamentu zatočí s mobilními piráty

Témata článku: Motorola, Tisíc, Motor, Tis, Pozitivní reakce

Určitě si přečtěte