Motorola Zine ZN5: chytrých 5 Mpx na Linuxu

Po včerejším oznámení o počátku konce je následující zpráva příjemným překvapením. Americká Motorola splnila své sliby a zveřejnila informace o chystané novince, modelu Motorola Zine ZN5. Tímto krokem výrobce zřejmě chtěl zamezit spekulacím, které se šířily internetem (kódové označení X Pixl). Na první pohled telefon nevypadá vůbec špatně. Kromě elegantního designu a tenké konstrukce se přístroj může pochlubit také skvělou výbavou a příjemnou cenou. Díky spolupráci Motoroly s firmou Kodak se můžeme těšit na 5Mpx fotoaparát (1 920 × 2 560 bodů) s 3x optickým zoomem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle předběžných informací ZN5 bude pracovat jen v sítích 2.5G (GSM/GPRS), na 3G tedy můžeme zapomenout. Zajímavým je výběr operačního systému. Americký výrobce se rozhodl pro Linux pro mobilní telefony Montavista Linux 2.6.1. Pochlubit seMotoZine může také QVGA displejem s rozlišením 320 × 240 bodů. Chybět nebude ani oblíbený 3,5 mm jack konektor a samozřejmě kvalitní MP3 přehrávač. Přístroj by měl pohánět procesor Freescale SCM-A11.

O wi-fi ani navigaci zatím není nic známo. Nezbývá tedy než doufat, že na ně výrobce nezapomene. Oficiální prezentace Zine proběhne během veletrhu CTIA Wireless, který se koná začátkem dubna.

Diskuze (2) Další článek: ČiliChili má Sladkou prdelku

Témata článku: Motorola, Linux, Motorola Zine ZN5, MPx, Motor, Chytrý

Určitě si přečtěte