Mozilla vyvíjí mobilní Firefox

Populární webový prohlížeč Firefox jistě nemusím nijak dlouze představovat. Tento prohlížeč je tak, jak ho známe určen pouze pro osobní počítače, na jeho verzi pro mobilní zařízení se zatím nedostalo. To se ovšem má již brzy změnit, alespoň podle blogu vicepresidenta společnosti Mozilla Mika Schroepfera, vývoj mobilní verze Firefoxu již začal. Pro rozšíření pole působnosti i do oblasti mobilních telefonů hovoří poměr prodeje mobilů a osobních počítačů 20:1, oblíbenost počítačové verze (Firefox je nejoblíbenější open-source prohlížeč), použití prohlížeče v PC a telefonech současně přinese další možnosti využití.

TIP: v minulosti jsme se setkali s mobilním prohlížečem jménem Minimo, nadšeni jsme z něj zrovna nebyli... 

Mike ve svém příspěvku potvrdil, že Mozilla plánuje Firefox pro mobilní zařízení a to na základě platformy Mozilla 2, jenž se začíná pomalu utvářet a finálně by měla být dostupná začátkem roku 2009 (předběžný odhad). Mělo by se jednat o verzi se stejnou prioritou jako desktopová verze. Vývoj související s mobilní verzí byl navíc nyní posílen o další dva vývojáře. Mobilní telefony prostě během posledních několika let hodně pokročily, přesto bude mobilní Firefox potřebovat dostatečně výkonný procesor taktovaný v rozmezí 400 - 600 MHz a operační paměť nejméně 64 MB. Předchozí experimen Minimo dostupný na Nokii N800 a platformě Windows Mobile byl ukončen.

Témata článku: Mozilla, Mobil

Určitě si přečtěte

Rozhoduje u prohlížeče rychlost, spotřeba nebo funkce?

Rozhoduje u prohlížeče rychlost, spotřeba nebo funkce?

** Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome. Který je nejlepší? ** Microsoft zjistil, že Edge. Kupodivu. ** Je to pravda, ale praxe je někde jinde...

15.  4.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 13