N95 8GB je prvním mobilem podporujícím sdílenou technologii DLNA

Nokia N95 8GB se stala prvním mobilním zařízením, které prošlo certifikací DLNA. Digital Living Network Alliance je mezinárodní skupina výrobců počítačové techniky, spotřební elektroniky a mobilních zařízení, která umožňuje spolupráci jejich produktů. Hlavním cílem DLNA je vytvoření pevné a bezdrátové sítě, ve kterých budou schopny spolupracovat počítače, spotřební elektronika a mobilní zařízení bez nutnosti instalovat jakékoliv další komunikační protokoly. Více o DLNA se dozvíte zde.

Klepněte pro větší obrázek

V praxi to znamená, že budete například poslouchat hudbu z počítače na mnohem výkonnější sestavě domácího kina, anebo že si film přehrajete místo na obrazovce televize na displeji své N95 8GB.

Témata článku: Nokia, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Mobil, Spotřební elektronika, První mobil, Mobil podporující

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14