Na konci léta zlevní Eurotarif, víme o kolik!

Počínaje 30. srpnem budeme v rámci Evropské unie volat levněji. Jednak vejde v platnost nařízení o dalším poklesu cenových stropů pro odchozí a příchozí hovory v rámci Eurotarifu a jednak k 30. červenci upravila Evropská centrální banka vzájemný kurz mezi eurem a českou korunou. Výsledný poměr k rozhodnému datu činí 23,94 Kč za 1 euro, a tak operátoři budou muset zlevňovat. Cenové stropy platné pro následujících 12 měsíců jsou totiž následující: 22 eurocentů za minutu příchozího hovoru a 46 eurocentů za minutu odchozího volání. K částce vyjádřené v eurech musíme ještě připočíst 19 % tuzemské DPH a pak už se dostáváme k novým maximálním cenám, ty činí 13,11 Kč za minutu odchozího hovoru a 6,27 Kč za minutu příchozího hovoru. Více už v tabulce:

Eurotarif - cenové stropy nyní od 30. srpna 2008 absolutní rozdíl rozdíl v procentech
odchozí hovory 16,70 Kč 13,11 Kč 3,59 Kč 21,50%
příchozí hovory 8,20 Kč 6,27 Kč 1,93 Kč 23,54%

Předmětem regulace zatím nejsou SMS a datové přenosy, ale na ty také dojde. A pokud vyrážíte v srpnu na zaslouženou dovolenou, pak určitě nepřehlédněnte kompletního roamingového průvodce cen včetně tipů jak se na dovolené nespálit.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Operátoři, Ostatní, EU, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24