Na MobilManii připravujeme návody pro nastavení mobilů (pilotní provoz)

Na MobilManii připravujeme návody pro nastavení mobilů (pilotní provoz)

Diskuse ke včerejší bleskovce, kde jsem napsal o nápadu přidávat k recenzím mobilních telefonů přesné návody pro nastavení wapu, MMS a e-mailového prohlížeče, se pěkně rozrostla. Když položím na jednu stranu vah kladné hlasy a na druhou záporné, je výsledek jasný: návody pro nastavení mobilů by na MobilManii měly být.

Několikrát se ale objevily názory, že by stačila statická stránka s přehledem parametrů wapu, MMS a e-mailu. Čtenáři by při nastavování už sami zjistili, co patří do které položky v mobilu. Myslím si ale, že tohle by nebyla správná cesta. Dnes jsem si totiž zkusil připravit návod pro další telefon, Nokii 6170. Přestože patřím mezi uživatele, kteří se na parametry už nemusí dívat, znám je zpaměti, několikrát jsem u tohoto mobilu tápal a musel zkoušet, co kam nastavit. Myslím si, že mnoha uživatelům základní přehled parametrů nepomůže, je potřeba připravit přesný návod s konkrétním postupem. (Neříkám ale, že nepřipravíme i tento hrubý přehled - může být užitečný.)

Aktualizace dat, na který několik čtenářů upozorňovalo, se nebojím. Žádný z operátorů nikdy nezměnil nastavení wapu nebo MMS, pouze Eurotel před časem upravil název svého serveru SMTP. Pokud se něco takového stane, nějak to už zvládneme.

Jediná věc, která mě stále straší, je časově náročná příprava takových návodů. V pilotním provozu proto zkusíme, jak to budeme zvládat. Po několika týdnech ho vyhodnotíme a rozhodneme, co dál. Návody ale v každém případě nebudeme dělat zpětně, zaměříme se jen na nové telefony. Většinou také návod nestihneme připravit současně s recenzí, protože to je už teď často časově na hraně, do jednoho-dvou dnů by se ale u ní měl objevit – bude vždy v poslední kapitole.

Kromě toho přidáme odkazy na návody také do katalogu mobilů. Na kartě zpracovaných telefonů už teď je odkaz „nastavení“. Můžete se na něj už podívat u Samsungu E630 a nově také u Nokie 6170. Mimochodem: tak složitý telefon (z hlediska nastavení) jako tato Nokia jsem už dlouho neviděl. Opět jsem na něm strávil přes dvě hodiny. Říkám si ale, že u dalších Nokií řady Series 40 by to potom už mohlo být zase celkem rychlé...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Návody, Nokia 6170, Samsung E630

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kapo 20. 12. 2004 0:44:53
    Naprosto lichy a zbytecny napad - jednak tuto sluzbu poskytuji na webu...
  • Steven 17. 12. 2004 20:32:26
    Nokii 6170 jsem uz taky nastavoval pro gprs a mms - no a na rozdil od...
  • Vilík_007 17. 12. 2004 18:35:01
    Vidím to jako zbytečné připravovat tyto návody. Vždyť T-Mobile má tyto...
Určitě si přečtěte

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

Včera | Kůžel Filip | 39

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

** Můžete skočit na lep reklamě a koupit to nejmodernější a nejdražší ** Nebo vyberete chytře a za 50 % peněz dostanete 90 % muziky ** Stačí znát jednoduchá pravidla fungování mobilního trhu

28.  7.  2017 | Kůžel Filip | 71

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

** Policie umí telefon vyřadit z provozu, alespoň u domácích operátorů ** SIM kartu „blokněte“ přímo u operátora, vystaví vám novou ** Pozor si dávejte na koupi z druhé ruky, vždy si ověřte IMEI

24.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Jak vybrat levný chytrý telefon

Jak vybrat levný chytrý telefon

17.  6.  2017 | Kůžel Filip | 18


komerční sdělení

Komerční sdělení