Na MobilManii připravujeme návody pro nastavení mobilů (pilotní provoz)

Diskuse ke včerejší bleskovce, kde jsem napsal o nápadu přidávat k recenzím mobilních telefonů přesné návody pro nastavení wapu, MMS a e-mailového prohlížeče, se pěkně rozrostla. Když položím na jednu stranu vah kladné hlasy a na druhou záporné, je výsledek jasný: návody pro nastavení mobilů by na MobilManii měly být.

Několikrát se ale objevily názory, že by stačila statická stránka s přehledem parametrů wapu, MMS a e-mailu. Čtenáři by při nastavování už sami zjistili, co patří do které položky v mobilu. Myslím si ale, že tohle by nebyla správná cesta. Dnes jsem si totiž zkusil připravit návod pro další telefon, Nokii 6170. Přestože patřím mezi uživatele, kteří se na parametry už nemusí dívat, znám je zpaměti, několikrát jsem u tohoto mobilu tápal a musel zkoušet, co kam nastavit. Myslím si, že mnoha uživatelům základní přehled parametrů nepomůže, je potřeba připravit přesný návod s konkrétním postupem. (Neříkám ale, že nepřipravíme i tento hrubý přehled - může být užitečný.)

Aktualizace dat, na který několik čtenářů upozorňovalo, se nebojím. Žádný z operátorů nikdy nezměnil nastavení wapu nebo MMS, pouze Eurotel před časem upravil název svého serveru SMTP. Pokud se něco takového stane, nějak to už zvládneme.

Jediná věc, která mě stále straší, je časově náročná příprava takových návodů. V pilotním provozu proto zkusíme, jak to budeme zvládat. Po několika týdnech ho vyhodnotíme a rozhodneme, co dál. Návody ale v každém případě nebudeme dělat zpětně, zaměříme se jen na nové telefony. Většinou také návod nestihneme připravit současně s recenzí, protože to je už teď často časově na hraně, do jednoho-dvou dnů by se ale u ní měl objevit – bude vždy v poslední kapitole.

Kromě toho přidáme odkazy na návody také do katalogu mobilů. Na kartě zpracovaných telefonů už teď je odkaz „nastavení“. Můžete se na něj už podívat u Samsungu E630 a nově také u Nokie 6170. Mimochodem: tak složitý telefon (z hlediska nastavení) jako tato Nokia jsem už dlouho neviděl. Opět jsem na něm strávil přes dvě hodiny. Říkám si ale, že u dalších Nokií řady Series 40 by to potom už mohlo být zase celkem rychlé...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: Licence UMTS je připravena pro Oskara, konkurence protestuje

Témata článku: Návody, Nokia 6170, Samsung E630, Složitý telefon, NAS, Nastavení, Mobil, Pilot, Pilotní provoz, Návod, Provoz

Určitě si přečtěte

Unavil se Android? Poradíme, jak mu vrátit rychlost

Unavil se Android? Poradíme, jak mu vrátit rychlost

** Android postupem času zpomaluje. ** Problém může být velmi vážný, přitom řešení je tak jednoduché. ** Návrat do továrního nastavení zrychlil starší tablet ze 6 minut na 90 sekund.

27.  12.  2017 | Kůžel Filip

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

** Nováčkům pomůžeme s nastavením iPhonu či iPadu ** Provedeme vás systémem a pomůžeme s ovládáním ** Představíme základní aplikace a ukážeme šikovné triky

23.  12.  2017 | Miksa Martin | 80

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

13.  11.  2017 | Kůžel Filip | 31

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

27.  10.  2017 | Kůžel Filip | 74

7 tipů na zrychlení Androidu

7 tipů na zrychlení Androidu

26.  10.  2017 | Kůžel Filip | 28