Na podporu virtuálních služeb chce Google… rozvážet potraviny

Společnost Google začne ještě letos testovat službu na dovoz čerstvých potravin. Pilotní provoz zahájí ve dvou amerických městech. Firma provozující nejpopulárnější internetový vyhledávač se tak pokusí konkurovat Amazonu, který již dva roky provozuje obdobnou službu s názvem Fresh.
Na podporu virtuálních služeb chce Google… rozvážet potraviny

„Začneme v San Francisku a ještě dalším městě,“ uvedl pro agenturu Bloomberg Brian Elliot, šéf dovážkové služby Google Express, která slibuje doručení objednávky v řádu hodin. Prozatím však doručovala balené potraviny, nyní chce nabízet i vařené pokrmy i více ovoce a zeleniny.

Klepněte pro větší obrázek 
Vozidlo služby Google Express
Autor: Yngvadottir via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Odebírat je plánuje od partnerských řetězců Whole Foods Market a Costco Wholesale. Firma se tak chce vyhnout nákladným investicím do renovace svých skladů, například kvůli zajištění adekvátního chlazení zboží.

Google si od nových aktivit ve „skutečném“ světě současně slibuje větší oblibu svých webových služeb. Míří však do odvětví, kde již dva roky působí maloobchodní gigant Amazon.

Svou službu Amazon Fresh zaměřenou na čerstvé a lokální potraviny provozuje v oblastech Seattlu, Los Angeles, New Yorku, Philadelphie, San Diega a právě i San Franciska, kam míří i Google.

Agentura Bloomberg dodává, že hodnota trhu s on-line dovozem potravin se v USA blíží jedenácti miliardám dolarům a následujících letech poroste o desetinu za rok.   

Váš názor Další článek: T-Mobile: ke Galaxy S6 a S6 Edge tablet Galaxy Tab 3 Lite zdarma

Témata článku: Google, Ostatní, Google, Seat, Ovoce, Vir, Angeles, Los Angeles, Google +, Potraviny, Pot


Určitě si přečtěte