Na světě ještě není 4G, Korejci už plánují 5G

Korejská vláda představila zajímavou vizi, podle které chce i nadále zůstat v popředí světové produkce telekomunikačních zařízení a do roku 2012 se stát lídrem na trhu bezdrátových technologií. Posloužit k tomu má mimo jiné vývoj nové sítě nazvané odvážně 5G.

Korejci mají v plánu do vývoje nové technologie investovat 60 miliard wonů (cca 58 milionů amerických dolarů) souběžně s vývojem sítí 4G, které by se měly stát celosvětovým standardem. V současnosti Korea zaujímá druhé místo na světě v produkci 250 milionů telefonů ročně a jejich exportu blížícím se hodnotě 29 miliard dolarů. Největší podíl na tomto objemu mají značky Samsung (aktuálně světová dvojka) a LG (v současnosti čtvrtý největší výrobce mobilů, po vyhodnocení čísel za druhé čtvrtletí 2008 pravděpodobně přeskočí Motorolu a postoupí na třetí místo).

Jakou technologii Korejci pod názvem 5G přesně zamýšlí nebo kdy by mohly začít práce na vývoji a následné spuštění sítě, to zástupci vlády neuvedli. Pokud ale tvrdí, že do roku 2012 chtějí ovládnout trh bezdrátů, měli by inženýři v Soulu začít co nejdříve.

Diskuze (17) Další článek: Jak vyzrát na energii: nabíječka pro cyklisty

Témata článku: Ostatní, 5G, 4G, Svět, Plán

Určitě si přečtěte