Na telefony Sony Ericsson lze zaútočit přes Bluetooth

Francouzská společnost FrSIT zabývající se bezpečností internetu a bezdrátové komunikace objevila bezpečnostní mezeru v zabezpečení bezdrátového rozhraní Bluetooth v telefonech Sony Ericsson. Zároveň přišla se stejným zjištěním i dánská bezpečnostní společnost Secunia. U nás na problém upozornil server Novinky.cz.

Chyba spočívá ve schopnosti příjmu speciálních kódů, respektive programů, na které telefon zareaguje. Útočník tímto způsobem může až na vzdálenost deseti metrů postiženému telefon například zcela zablokovat nebo na displeji zobrazit bílou plochu. Na chybu se přišlo při testování softwarem Bluetooth Stack Smasher s telefony Sony Ericsson K600i, V600i, W800i a T68i. Dá se předpokládat, že stejný problém budou mít i ostatní modely značky Sony Ericsson vybavené Bluetooth.

Pravděpodobnost, že by vám tímto způsobem telefon někdo napadl, je v podstatě nulová. A i kdyby váš telefon při nějaké návštěvě hackerského doupěte někdo napadl, stačí jej restartovat a bude fungovat dál. Mezera v zabezpečení ale existuje a výrobce již proto pracuje na její nápravě.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Telefony, Bluetooth, Ericsson, Sony Ericsson K600i, BLU, Telefon, Francouzská společnost

Určitě si přečtěte

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 51

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 19