Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí

Ve včerejším článku deníku The Sunday Telegraph se píše, že Siemens je připraven zavřít svoji výrobu mobilních telefonů. Pokud se prý velmi rychle, doslova v hodině dvanácté nenajde zájemce o koupi problematické divize, pět tisíc lidí přijde o práci a o uvolněné místo po současné světové čtyřce se poperou konkurenční výrobci. U nás má Siemens dokonce druhou příčku na trhu a jako jediný je schopný alespoň trochu tlačit na vedoucí Nokii.

Siemens má podle britského deníku své rozhodnutí oznámit na výroční konferenci, která se koná 27. ledna. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to naznačil i právě odstupující předseda představenstva Siemensu Heinrich von Pierer. Podle něj měla mobilní divize čtyři možnosti, co dělat: „Fix, close, sell or cooperate – tedy dát do pořádku, zavřít, prodat, anebo spolupracovat.“

Jiné části „informační a komunikační“ divize Siemensu se přitom daří, před několika dny byly podepsána spolupráce s Microsoftem (viz Heise Online). Netýká se však mobilů, ale internetové telefonie.

Témata článku: Siemens, MR

Určitě si přečtěte

Nové iPady jsou úžasné, ale Apple zkouší jezdit na mrtvém koni

Nové iPady jsou úžasné, ale Apple zkouší jezdit na mrtvém koni

** Apple předvedl skvělou evoluci iPadu Pro ** Vsází na správnou kartu, když prodej tabletů celosvětově klesá? ** Proč je na Apple Watch Buzz Rakeťák a jak je to s roztříštěným Androidem?

10.  6.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20