Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí

Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí

Ve včerejším článku deníku The Sunday Telegraph se píše, že Siemens je připraven zavřít svoji výrobu mobilních telefonů. Pokud se prý velmi rychle, doslova v hodině dvanácté nenajde zájemce o koupi problematické divize, pět tisíc lidí přijde o práci a o uvolněné místo po současné světové čtyřce se poperou konkurenční výrobci. U nás má Siemens dokonce druhou příčku na trhu a jako jediný je schopný alespoň trochu tlačit na vedoucí Nokii.

Siemens má podle britského deníku své rozhodnutí oznámit na výroční konferenci, která se koná 27. ledna. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to naznačil i právě odstupující předseda představenstva Siemensu Heinrich von Pierer. Podle něj měla mobilní divize čtyři možnosti, co dělat: „Fix, close, sell or cooperate – tedy dát do pořádku, zavřít, prodat, anebo spolupracovat.“

Jiné části „informační a komunikační“ divize Siemensu se přitom daří, před několika dny byly podepsána spolupráce s Microsoftem (viz Heise Online). Netýká se však mobilů, ale internetové telefonie.

Témata článku: Siemens

194 komentářů

Nejnovější komentáře

 • fylky 5. 2. 2005 13:07:52
  Siemens by mel udelat to same co pred casem ericsson a kde ted jsou , je...
 • +micron- 31. 1. 2005 6:31:02
  The WAR between SAMSUNG and SIEMENS in...
 • BlackRider, BlackRider 26. 1. 2005 19:02:23
  hnusnej display, idiotsky ovladani... ze 3510? :)
  ja zatim u zadny...

komerční sdělení

Komerční sdělení