Nadupaná Toshiba s Bluetooth brýlemi

Kam může vést spolupráce výrobce mobilních telefonů se společností zabývající se produkty z oblasti oční optiky ukázalo spojení firem Toshiba a Oakley. Japonská Toshiba prezentovala svůj nejnovější produkt – sliderový mobilní telefon Toshiba 911T.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Barevné varianty Toshiby 911T

Už fakt, že byl 911T prezentován pro japonské zákazníky zaručuje, že nepůjde jen o obyčejný telefon. Toshiba 911T by se měla stát kompletním multimediálním řešením, čemuž odpovídá i jeho funkční výbava. Do zařízení o tloušťce 17,9 mm se tak vešel modul pro příjem pozemního digitálního vysílání, aplikace na prohlížení dokumentů kancelářských aplikací Word, Excel, PowerPoint a Adobe Reader, prohlížeč internetových stránek nebo čip elektronické peněženky FeLiCa.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Detaily telefonu • dodávané "stereo brýle" Oakley

Z dalších funkčních možností přidává Toshiba displej o rozlišení WVGA, jednogigabajtový pevný disk možný doplnit paměťovými kartami typu microSD. Na disk nebo do paměti můžete ukládat fotografie pořízené vestavěným 3,2 megapixelovým fotoaparátem (s funkcí automatické redukce otřesů, autofocusem a softwarem pro rozpoznávání obličejů) nebo hudbu staženou během několika okamžiků prostřednictvím vysokorychlostní technologie HSDPA (telefon je tedy určen především pro sítě třetí generace). Spoustu místa bude mít 911T i pro mapy obsluhující přijímač satelitního pozičního systému GPS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Živé fotografie (zdroj: Softbank)

Když jsem zmínil hudbu, je na čase rozšifrovat, v čem vůbec spočívá spojenectví Toshiby a Oakley. Spolu s mobilním telefonem je totiž v krabici přibaleno i speciální příslušenství – pár slunečních brýlí značky Oakley se zabudovanými stereo sluchátky. Ve spojení s Bluetooth profilem A2DP nabízí brýle možnost poslechu kvalitní hudby nebo telefonování bez zbytečných drátů kdykoliv a kdekoliv ještě pohodlněji.

Na prodejní pulty by se Toshiba 911T měla dostat v březnu letošního roku ve čtyřech barevných provedeních – bílé, červené, bronzové a černé. Cena při zahájení prodeje zatím nebyla stanovena, jen brýle Oakley ale mají hodnotu 250 EUR což v Česku odpovídá asi 7 tisícům korunám.

Témata článku: Toshiba, Bluetooth, Brýle, BLU, Dodávané stereo

Určitě si přečtěte

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 50

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

** Chytré hodinky Apple Watch si drží stejný design i ve třetí generaci ** Verze Cellular přidává mobilní hlasovou i datovou konektivitu ** S českými operátory se Apple na jejím prodeji ale zatím nedohodl

12.  9.  2017 | Láska Jan | 9