Nahráváme nový firmware do Nokie N95

Nedávno jsme vás informovali o dostupnosti nového firmwaru pro Nokie N95. Záhy jsme ale zjistili, že pro české Nokie N95 není nový firmware zatím dostupný. Koncem minulého týdne však byla uvolněna i česká verze nového firmwaru. V redakci jednu Nokii N95 máme, a proto jsme se rozhodli službu vyzkoušet.

Tip: přečtěte si návod, jak nahrát nový firmware do telefonů Nokia

Než jsme se pustili do nahrávání nového firmwaru, provedli jsme kompletní zálohu paměti telefonu v programu Nokia PC Suite.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Poté jsme navštívili stránky Nokie se službou Phone software update. Tato stránka je pouze v angličtině, ale snadno se zde zorientujete i bez znalosti cizího jazyka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Odtud jsme si stáhli program pro aktualizaci softwaru do počítače a nainstalovali jej. Po jeho spuštění už se stačí řídit pokyny. Připojíte telefon (plně nabitý a s Normálním vyzváněcím profilem) a program zjistí dostupnost nového firmwaru pro právě připojený telefon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Napoprvé jsme neuspěli, český firmware ještě nebyl k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek 

Podruhé už jsme se mohli pustit do akce. V první fázi se balíček s novým firmwarem do telefon stáhne do počítače. Připravte se na stahování 114 MB dat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jakmile je staženo, začne proces instalace nového firmwaru do telefonu. A za pár minut je hotovo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nyní následuje nezbytný restart, který se provede automaticky. Telefon je nyní zcela "čistý", jakoby jsme jej právě vybalili z krabice. Chybí veškerá dříve uložená data v paměti telefonu. Proto spustíme Nokia PC Suite a obnovíme paměť telefonu ze zálohy, kterou jsme provedli hned na začátku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A je hotovo. Některé doinstalované aplikace obnovu ze zálohy nezvládly (např. Sports Tracker nebo Screenshot). Telefon je ale jinak v původním nastavení, včetně vyzváněcích profilů, přiřazených melodií apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Před... • ...a po

A co je vlastně nového? Telefon je subjektivně rychlejší, rapidně se zrychlilo procházení galerie. O něco rychlejší je také multimediální menu. Fotografie by měly být kvalitnější, zapracovalo se především na vylepšení měření epxozice a vyvážení bílé (hned vyzkoušíme). V oblasti VoIP, datových přenosů byla provedena optimalizace za účelem zabezpečení vyšší stability. V nabídce lze narazit na velmi drobné změny v grafice některých ikon.

Diskuze (11) Další článek: BlueQ wristband: s vibračním náramkem hovor zaručeně nezmeškáte

Témata článku: Nokia, Nový firmware, Původní nastavení, Firmware

Určitě si přečtěte